21 Niedziela zwykła

1. Dziś 21 Niedziela zwykła – Odpust ku czci MB Częstochowskiej na Słotwinie.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na utrzymanie kościoła i parafii.
  3. W poniedziałek – wsp. św. Augustyna Bpa i dok. K-ła
  4. We wtorek – wsp. Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
  5. W środę – o 18.00 Nowenna do MB N Pomocy i Msza św., możliwość spowiedzi przed
    I piątkiem od godz. 17.00 – zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież szkolną.
  6. W czwartek – od 17.00 możliwość spowiedzi przed I piątkiem, a o 18.00 Msza św.
  7. W piątek 1 września, 84 rocznica wybuchu II wojny światowej. Wspomnijmy w naszych modlitwach o poległych i pomordowanych w obronie naszej Ojczyzny.
  • W tym dniu przypada również I piątek miesiąca – modlimy się do NSPJ.
    Postarajmy się przyjąć także Komunię św. wynagradzającą.
  • Wzorem innych parafii w diecezji, będziemy mieli również możliwość wesprzeć
    w tym dniu modlitewnie oraz materialnie – przez składkę, dzieło misyjne Kościoła /wszelkie ofiary zostaną przekazane na fundusz misyjny/.
  • W piątek – od godz. 8.00 odwiedzimy chorych. Osoby, które dysponują samochodem oraz wolnym czasem /2-3 godz./ prosimy o pomoc w posłudze chorym i zgłoszenie tego faktu w zakrystii lub telefonicznie pod nr 600647804.
  • Spowiedź Św. z racji pierwszego piątku dla starszych od 17.00, a o godz. 18.00 Msza Św. i nabożeństwo.
  1. 2 września – pierwsza sobota miesiąca – na Mszach św. zawierzymy się Niepokalanemu Sercu Maryi.
  2. Niedziela 3 września, to pierwsza – adoracyjna – niedziela miesiąca.
  3. Bóg zapłać wszystkim za czynny udział w uroczystości odpustowej ku czci
    św. Bartłomieja Ap. zwłaszcza Radzie Duszpasterskiej, Służbie Liturgicznej, Orkiestrze
    z Okulic, Druhom OSP, Delegacjom, niosącym feretrony i scholi parafialnej.
  4. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Jarosław Gurak. – od uczestników pogrzebu będzie 22 msze św. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie!
  5. Przypominamy również, że 8 września b.r. w parafii św. Jakuba Ap. w Brzesku rozpocznie się przedostatnia w tym roku edycja weekendowej Katechizacji Przedmałżeńskiej (tzw. Kursu) połączona z Dniem Skupienia. Zapisy prowadzone są przez formularz elektroniczny umieszczony na stronie internetowej parafii św. Jakuba w Brzesku. Szczegóły na plakatach
    i stronie parafii św. Jakuba Ap. w Brzesku.
  6. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin zaprasza do wzięcia udziału w dwusemestralnym Diecezjalnym Studium Rodziny. Zajęcia będą odbywać się
    od września do czerwca w jedną sobotę miesiąca w Wyższym Seminarium Duchownym
    w Tarnowie. Uczestnicy zajęć otrzymają wiadomości m. in. za zakresu: naturalnych metod rozpoznawania płodności, psychologii małżeństwa i rodziny, prawa kanonicznego, teologii. Szczegółowe informacje na stronie drtarnow.pl i w kancelarii parafialnej.
  7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego” .
  8. Wszystkim, solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia – Bożego błogosławieństwa i opieki św. Bartłomieja – naszego patrona.

W świecie, w którym żyjemy, bądźmy  apostołami pokoju i nadziei. Niech Boże błogosławieństwo wspiera nas w mądrych decyzjach, które podejmować będziemy w nowym tygodniu. Szczęść Boże!