4 Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza – 21.04.2024

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza – Bóg zapłać Siostrom Felicjankom z Krakowa za obecność wśród nas, zaangażowanie w dzisiejszą liturgię i świadectwo o swojej pracy. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać!
  2. W poniedziałek:
    • o godz. 16.30 spotkanie organizacyjne uczniów klasy 3.
  3. We wtorek:
  • Uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego patrona Polski.
  1. W środę:
  • Nowenna do MBNP o godz.18.00 i Msza św. na którą szczególnie zapraszamy dzieci i rodziców klasy 3 w ramach modlitewnego spotkania przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.
  • Spotkanie młodzieży w Domu Ludowym o godz.19.30.
  1. W czwartek – obchodzimy wspomnienie św. Marka, Ewangelisty, m.in. patrona wiosennych zasiewów. Jest to dzień modlitw błagalnych o dobre urodzaje.
  • W tym dniu o godz. 18.00 z naszego kościoła, chodnikiem przy Kasztelana Spytka, wyruszy procesja, którą po powrocie do świątyni zakończymy Mszą św.
  1. W piątek:
    • 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.
  2. Następna niedziela – to 5 niedziela Wielkanocna. Po Mszach św. na placu kościelnym Rada Parafialna i Caritas przeprowadzą zbiórkę do puszek dla pewnej rodziny, która w ostatnim czasie ucierpiała w wskutek pożaru. Prosimy o zrozumienie i ofiarność.
  3. 8. Miesiąc maj to czas pielgrzymek naszej parafii;
    • Pierwsza pielgrzymka organizowana przez Klub Seniora – 6 maja na Święty Krzyż – Kurozwęki, Szydłów, Solec Zdrój.
    • Druga pielgrzymka organizowana przez parafię – 25 maja – do Krasiczyna, Kalwarii Pacławskiej i Przemyśla z przewodnikiem.
    Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
  4. Wydział Teologiczny w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie zaprasza osoby świeckie na studia magisterskie z teologii. Szczegóły w gablocie.
  5. Pragniemy serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy podjęli duchową adopcję dziecka poczętego. Do Parafialnej Księgi Duchowej Adopcji zostało w tym roku wpisanych 20 osób. Niech Pan wspiera waszą modlitwę.
  6. Składka inwestycyjna w minioną niedzielę wyniosła 4090 zł. i 5 euro. Bóg zapłać za Waszą troskę o parafię.
  7. Bóg zapłać za ofiary na kościół państwu: Elżbiecie i Andrzejowi Bober, Stanisławie i Władysławowi Sowa oraz pewnej rodzinie z ul. Tęczowej.
  8. Serdecznie dziękuję firmie AMPER pana Mariusza Grzegorza Gnyla  za bezinteresowne odnowienie instalacji elektrycznej w salce katechetycznej. Bóg zapłać!
  9. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Grzegorz Bychawski. Polećmy Bogu Jego nieśmiertelną duszę. Dobry Jezu…
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi i św. Bartłomieja – naszego patrona.

,,Należymy do owczarni Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, który troszczy się o swoje owce i prowadzi nas po właściwych ścieżkach. Wpatrując się w Niego, odważnie podejmujmy nasze zadania i w modlitwie prośmy o nowe powołania. Niech wspiera nas Boże błogosławieństwo”. Szczęść Boże.