20 Niedziela zwykła

1. Niedziela – Uroczystość odpustu parafialnego ku czci św. Bartłomieja Ap., podczas sumy o 11.00 nastąpi powitanie Ks. Proboszcza Andrzeja Papieża i przekazanie parafii.
  2. Poniedziałek – św. Piusa X, pap.
  3. Wtorek – NMP Królowej. O godzinie 14.00 pogrzeb śp. + Jarosława Guraka, pół godziny wcześniej wprowadzenie i różaniec. Dziś różaniec o 17.00 jutro o 18.00.
  4. Środa – o 18.00 Nowenna do MB N Pomocy i msza św.
  5. Czwartek – św. Bartłomieja Ap. patrona naszego kościoła, msza o godz. 18.00.
  6. Piątek – o godz. 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św.
  7. Sobota – NMP Częstochowskiej.
  8. Niedziela – odpust na Słotwinie,
  9. Decyzją ks. Biskupa, jak każdego roku, zachodzą pewne zmiany, nazwijmy to przetasowania wśród duchowieństwa diecezjalnego. W tym roku dotknęły one naszej parafii.
    1. Po pierwsze – ja osiągnąłem już wiek emerytalny 70 lat i trzeba było złożyć rezygnację z urzędu proboszczowskiego. Na moje miejsce proboszczem został zaminowany ks. mgr Andrzej Papież, dotychczasowy wikariusz w parafii Gołkowice, który w sobotę 12 sierpnia przejął urzędowo parafię. Życzę księdzu Proboszczowi owocnej pracy w parafii i błogosławieństwa Bożego oraz opieki św. Bartłomieja, bo wiele jest tu jeszcze do zrobienia pod względem duchowym jak i materialnym. Szczęść Boże!
    2. Po drugie – dotychczasowy wikariusz ks. mgr Grzegorz Gil został przeniesiony jako wikariusz do parafii błog. Karoliny w Tarnowie. Dziękuję ks. Grzegorzowi za pracę w naszej parafii przez okres ostatnich dwóch lat na polu duszpasterskim tak w parafii jak i w dekanacie, za pracę z ministrantami i lektorami, DSM-em, młodzieżą i chórem. Bóg zapłać! Życzę siły i wielu łask Bożych na nowej parafii. Szczęść Boże!
    3. Po trzecie – do naszej parafii został skierowany do pomocy duszpasterskiej ks. Czesław Bachula dotychczasowy proboszcz w Łękawce. Witamy Go i życzymy miłej współpracy dla dobra parafii i całego kościoła. Szczęść Boże!
  10. Na dotkniętych powodzią w Słowenii złożono do puszek 2 759,05 zł i 29 Euro co daje w sumie 2888,10 zł.
  11. Dziękuje mieszkańcom ul. Tęczowej za prace porządkowe, szczególnie za wykoszenie trawy i jej uprzątnięcie z tereny wokół kościoła i na parkingach. Bóg zapłać!
  12. W ostatnim czasie odbyły się pogrzeby: + Krystyny Goleniec-Heród od uczestników pogrzebu będzie 6 mszy św., + Piotra Kokoszki od uczestników pogrzebu będzie 7 mszy św., + Kazimierza Grzesika od uczestników pogrzebu będzie 7 mszy św., + Janiny Wojkowskiej od uczestników pogrzebu będzie 8 mszy św. W większości o liczbie mszy była powiadomiona rodzina.
  13. W piątek 08 września w parafii św. Jakuba Ap. w Brzesku rozpocznie się przedostatnia w tym roku edycja weekendowej Katechizacji Przedmałżeńskiej (tzw. Kursu) połączona z Dniem Skupienia. Zapisy prowadzone są przez formularz elektroniczny umieszczony na stronie internetowej parafii św. Jakuba w Brzesku. Szczegóły na plakatach i stronie parafii św. Jakuba Ap. w Brzesku.
  14. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin zaprasza do wzięcia udziału w dwusemestralnym Diecezjalnym Studium Rodziny. Zajęcia będą odbywać się od września do czerwca w jedną sobotę miesiąca w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Uczestnicy zajęć otrzymają wiadomości m. in. za zakresu: naturalnych metod rozpoznawania płodności, psychologii małżeństwa i rodziny, prawa kanonicznego, teologii. Szczegółowe informacje na stronie drtarnow.pl i w kancelarii parafialnej
  15. Zachęcamy do czytelnictwa: „Gościa Niedzielnego” – komentarz z kartki.
  16. Książki misyjne: można nabyć w zakrystii.
  1. Niedziela – Uroczystość odpustu parafialnego ku czci św. Bartłomieja Ap., podczas sumy o 11.00 nastąpi powitanie Ks. Proboszcza Andrzeja Papieża i przekazanie mu parafii.
  2. Dziękuje mieszkańcom ul. Tęczowej za prace porządkowe, szczególnie za wykoszenie trawy wokół kościoła i na parkingach.
  3. Poniedziałek – św. Piusa X, pap.
  4. Wtorek – NMP Królowej.
  5. Środa – o 18.00 Nowenna do MB N Pomocy i msza św.
  6. Czwartek – św. Bartłomieja Ap. patrona naszego kościoła, msza o godz. 18.00.
  7. Piątek – o godz. 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św.
  8. Sobota – NMP Częstochowskiej.
  9. Niedziela – odpust na Słotwinie,
  10. Decyzją ks. Biskupa, jak każdego roku, zachodzą pewne zmiany, nazwijmy to przetasowania wśród duchowieństwa diecezjalnego. W tym roku dotknęły one naszej parafii.
    1. Po pierwsze – ja osiągnąłem już wiek emerytalny 70 lat i trzeba było złożyć rezygnację z urzędu proboszczowskiego. Na moje miejsce proboszczem został zaminowany ks. mgr Andrzej Papież, dotychczasowy wikariusz w parafii Gołkowice, który w sobotę 12 sierpnia przejął urzędowo parafię. Życzę owocnej współpracy z Radami Gospodarczą i Duszpasterską w naszej parafii i błogosławieństwa Bożego oraz opieki św. Bartłomieja, bo wiele jest tu do zrobienia jak zwykle pod względem duchowym jak i materialnym.
  11. Na dotkniętych powodzią w Słowenii złożono do puszek 2 759,05 zł i 29 Euro co dale w sumie 2888,10 zł.
  15. Zachęcamy do czytelnictwa: „Gościa Niedzielnego” – komentarz z kartki.
  16. Książki misyjne: można nabyć w zakrystii.