22 Niedziela zwykła

22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 IX 2023

 

 1. Dziś 22 Niedziela zwykła – adoracyjna. Odpust w Gosprzydowej. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na cele diecezjalne.
 2. * W poniedziałek – rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, Grono Pedagogiczne i pracowników naszej Szkoły i Przedszkola na Mszę świętą na g. 8.30. Po wspólnej modlitwie o światło Ducha Świętego pani Dyrektor serdecznie zaprasza na 9.30 na spotkanie na sali gimnastycznej.

* O 16.00 pogrzeb pochodzącego z naszej parafii śp. +Wojciecha Rzenno z ul. Tęczowej, l. 55. Pół godziny wcześniej wprowadzenie i różaniec. Polecajmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…

 1. W środę – o 18.00 Nowenna do MBNP.
 2. W czwartek – 1 czwartek miesiąca, modlimy się o i za powołanych do wyłącznej Służby Bożej, zwłaszcza z naszej parafii.
 3. W piątek – Uroczystość Narodzenia NMP, znane też jako święto Matki Boskiej siewnej – Głównej Patronki Diecezji, z tej racji poświęcenie ziarna siewnego rano i wieczorem oraz w niedziele o g. 11.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

Po mszy wieczornej zapraszam do kościoła Parafialną Radę Duszpasterską – omówione będą ważne sprawy parafialne i gospodarcze.

 1. W sobotę o godz. 11 spotkanie integracyjne dla wszystkich grup działających przy naszej parafii przy ognisku przy boisku. Serdecznie zapraszamy.
 2. W niedzielę – druga niedziela miesiąca. Po mszy porannej zmiany Tajemnic Różańcowych. Składka na cele inwestycyjne – prosimy o ofiarność i zrozumienie.

O godz. 11.00 Msza św. dla dzieci. W niedzielę rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce.

 1. Komunikat o studiach na Wydziale Teologicznym w Tarnowie.
 2. Ofiary na kościół złożyli: Stanisława i Mieczysław Porwisz i pewna rodzina z Poręby. Bóg zapłać!
 3. Intencje mszalne…
 4. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia – Bożego błogosławieństwa i opieki św. Bartłomieja – naszego patrona.

 

Po spotkaniu z Chrystusem wracamy do świata, który często Chrystusa odrzuca. Bądźmy Jego wyznawcami. Ten, który umacnia naszą wiarę, dodaje sił do jej szerzenia. Życzymy dobrego tygodnia. Niech Boże błog. Was prowadzi i wspomaga.