Zasięg parafii

ZASIĘG PARAFII

Parafia Św. Bartłomieja w Porębie Spytkowskiej leży w dekanacie Brzesko, na południowy zachód od tego miasta. Swoim terytorium  graniczy: od strony północnej z parafią Jasień (Dekanat Brzesko), od północnego wschodu parafią Brzesko – św. Jakuba (Dekanat Brzesko), od wschodu z parafią Okocim (Dekanat Brzesko), od południowego wschodu z parafią Uszew (Dekanat Brzesko), od południa z parafią Chronów (Dekanat Lipnica Murowana), od południowego zachodu z parafią Kobyle (Dekanat Lipnica Murowana) i od zachodu z parafią Brzeźnica (Dekanat Bochnia).

Parafia rozciąga się na powierzchni ok. 14,88 km2. Parafię zamieszkuje ok. 2 160 wiernych (dane z USC na koniec 2017r.). Do parafii przynależą ulice:

UL. BOCHEŃSKA
UL. BURSZTYNOWA