5 Niedziela Wielkanocna – 27.04.2024

1. Dzisiejsza niedziela to 5 niedziela Wielkanocna.
  • Po Mszach św. na placu kościelnym Rada Parafialna oraz Parafialna Caritas przeprowadzą zbiórkę do puszek dla pewnej rodziny, która
    w ostatnim czasie ucierpiała w wskutek pożaru. Prosimy o zrozumienie i hojność na ten cel. Niech Pan wynagrodzi Wasze ofiarne serca.
  1. W poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i Dok. Kościoła, patronki Europy. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
  2. W środę – św. Józefa Rzemieślnika, Święto Pracy.
  • W tym dniu rozpoczynamy w naszym kościele Nabożeństwa majowe z czytanką okolicznościową i Komunią św.
  • Nabożeństwa majowe w dni powszednie codziennie o godz. 17.30, a po nich Msza św.
  • Nabożeństwa majowe w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 16.00.
  • Zachęcamy także do wspólnej, rodzinnej czy sąsiedzkiej modlitwy Litanią Loretańską i śpiew pieśni maryjnych przy domowych lub przydrożnych kapliczkach czy obrazie Matki Bożej.

5. W czwartek – wspom. św. Atanazego, bpa i dok. Kośc., Dzień Flagi RP, Dzień Modlitw za Polonię i Polaków za granicą.

• To również pierwszy czwartek miesiąca – w modlitwach polecamy Bogu sprawę powołań i pamiętajmy o kapłanach.
  • Od godz. 8. 00 w czwartek pojedziemy do chorych, z racji 1 piątku.
  • Okazja do spowiedzi św. przed pierwszym piątkiem od 17.00.
  1.  piątek – uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski, Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (1791).
  • Msze św. jak w niedzielę.
  • O godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. w int. naszej umiłowanej Ojczyzny, po której z władzami naszego regionu odśpiewamy Hymn Polski i złożymy kwiaty przy Grobie Nieznanego żołnierza na naszym cmentarzu.
  • Po Mszy św. o 16.00 nabożeństwo majowe, a po nim, jak w każdy
    I piątek miesiąca schola parafialna, serdecznie zaprasza na modlitwę uwielbienia NSPJ oraz Maryi Królowej Polski. Całość zakończy Błogosławieństwo Lourdskie.
  1. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca, wspomnienie św. Floriana, męcz.
  • Patronalne święto strażaków.
  • Rozpoczęcie tygodniowego odpustu ku czci św. Stanisława Bpa i Męcz.
    w Szczepanowie.
  1. Następna niedziela – 5 maja,  to 6 niedziela Wielkanocna. Pierwsza niedziela miesiąca.
  • o godz. 9.00 podczas uroczystej Mszy św., dziękując za posługę i poświęcenie, będziemy się modlili za naszych strażaków, prosząc Boga w Trójcy Jedynego i Maryję Matkę Jezusa o nieustanną opiekę nad nimi.
  1. Miesiąc maj to czas pielgrzymek w naszej parafii;
  • 6 maja wyrusza pierwsza pielgrzymka organizowana przez Klub Seniora – Święty Krzyż – Kurozwęki – Szydłów – Solec Zdrój.
  • 25 maja będzie druga pielgrzymka organizowana przez parafię – Krasiczyn – Kalwaria Pacławska – Przemyśl z przewodnikiem.
  • Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach. Serdecznie zapraszamy. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
  1. Bóg zapłać za ofiary na kościół: pewnej rodzinie z ul. Bocheńskiej oraz narzeczonym: Klaudii Grzesik i Kamilowi Szatkowskiemu oraz Martynie Król i Adrianowi Pytka.
  2. Serdecznie dziękujemy panu Dariuszowi Kokoszka za bezinteresowną pomoc w remoncie salki katechetycznej. Niech Pan wynagrodzi dyspozycyjność, życzliwość i poświecenie! Bóg zapłać!
  3. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Grzegorz Bychawski. Jego pogrzeb będzie dziś o godz. 13.00. Dobry Jezu, a nasz Panie…
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i specjalnego wydania „Miriam z Nazaratu”.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi i św. Bartłomieja – naszego patrona.

,, Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać…, tak owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami” – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Niech się to spełnia w naszym życiu, a w tej drodze niech nas wspiera Boże błogosławieństwo. Szczęść Boże.