19 niedziela zwykła

1. Niedziela – druga niedziela miesiąca, zmiany tajemnic różańcowych, składka na cele parafialne.
  2. Poniedziałek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezb. męcz.
  3. Wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, składka na tacę na rzecz UP JP II., zaś zbiórka do puszek na zewnątrz kościoła na Słowenię – Apel Przewodniczącego KEP. Po sumie będzie błogosławieństwo ziół i wianków. Dnia 15 sierpnia przypada rocznica Cudu nad Wisłą (1920). Odpust w Jasieniu.
  4. Środa – o 18.00 Nowenna do MB N Pomocy i msza św.
  5. Czwartek – św. Jacka prezb.
  6. Piątek – o godz. 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św.
  7. Sobota – okazja do spowiedzi przed odpustem od 16.00 do 18.00.
  8. Niedziela – Uroczystość odpustu parafialnego ku czci św. Bartłomieja Ap., podczas sumy o 11.00 nastąpi powitanie Ks. Proboszcza Andrzeja Papieża i przekazanie mu parafii. Do odpustowej uroczystości przygotujemy się przez spowiedź, która będzie w sobotę od 16.00 do 18.00 i zatroskanie o porządek wokół kościoła. Do prac porządkowych, szczególnie do wykoszenia trawy wokół kościoła i na parkingach zapraszam mieszkańców całej ulicy Tęczowej. Proszę by te prace wykonać najdalej do czwartku. Zależeć będzie zapewne od pogody.
  9. Podziękowanie za wsparcie Konwoju Humanitarnego do Śniatynia – przeczytać z kartki /tekst i skan podziękowania niżej/
  10. W piątek 08 września w parafii św. Jakuba Ap. w Brzesku rozpocznie się przedostatnia w tym roku edycja weekendowej Katechizacji Przedmałżeńskiej (tzw. Kursu) połączona z Dniem Skupienia. Zapisy prowadzone są przez formularz elektroniczny umieszczony na stronie internetowej parafii św. Jakuba w Brzesku. Szczegóły na plakatach i stronie parafii św. Jakuba Ap. w Brzesku.
  11. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin zaprasza do wzięcia udziału w dwusemestralnym Diecezjalnym Studium Rodziny. Zajęcia będą odbywać się od września do czerwca w jedną sobotę miesiąca w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Uczestnicy zajęć otrzymają wiadomości m. in. za zakresu: naturalnych metod rozpoznawania płodności, psychologii małżeństwa i rodziny, prawa kanonicznego, teologii. Szczegółowe informacje na stronie drtarnow.pl i w kancelarii parafialnej
  12. Są już w zakrystii terminy mszy św. które odprawi ks. Karol Żuraw w Hiszpani oraz księża w naszej parafii za zmarłych: + Stanisława Puta, + Genowefę Dudek, + Krystynę Goleniec-Heród, + Piotra Kokoszkę. Msze za + Kazimierza Grzesika, przekazałem do odprawienia ks. Marcinowi Kapłonowi.
  13. Zachęcamy do czytelnictwa: „Gościa Niedzielnego”.
  14. Książki misyjne: można nabyć w zakrystii.