18 Niedziela zwykła

1. Niedziela – święto Przemienienia Pańskiego, odpust w Okocimiu, pierwsza niedziela miesiąca, składka na cele diecezjalne.
  2. Poniedziałek – .
  3. Wtorek – Św. Dominika, prezb.
  4. Środa – Św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziew. i Męcz. Patronki Europy, o 18.00 Nowenna do MBNPomocy i msza św. W środę ks. proboszcz zaprasza na spotkanie Radę Ekonomiczną Parafii na godzinę 17.00, oraz Parafialną Radę Duszpasterską na godzinę 19.00.
  5. Czwartek – Św. Wawrzyńca, Diakona i Męcz.
  6. Piątek – Św. Klary
  7. Sobota – Z racji osiągnięcia 70-tego roku życia, obecny ks. proboszcz Stanisław Boryczka przechodzi na emeryturę a proboszczem parafii będzie zamianowany przez ks. Biskupa, ks. Andrzej Papież, dotychczasowy wikariusz w Gołkowicach. W najbliższą sobotę w kancelarii parafialnej, w obecności przedstawicieli Rady Parafialnej i Rady Ekonomicznej, nastąpi urzędowe przekazanie parafii nowo mianowanemu ks. Proboszczowi. W uroczystość odpustu parafialnego ku czci św. Bartłomieja Apostoła, który jest zaplanowany na niedzielę 20 sierpnia, podczas sumy o 11.00 nastąpi powitanie Ks. Proboszcza Andrzeja Papieża i przekazanie mu parafii.
  8. Niedziela – druga niedziela miesiąca, zmiany tajemnic różańcowych, składka na cele parafialne.
  9. Zachęcamy do czytelnictwa: „Gościa Niedzielnego”.
  10. Książki misyjne: można nabyć w zakrystii.