15 Niedziela zwykła

1. Niedziela – trzecia niedziela lipca, składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  2. Poniedziałek – .
  3. Wtorek – św. Szymona z Lipnicy, prezb.
  4. Środa – o 18.00 Nowenna do MBNPomocy i msza św.
  5. Czwartek – .
  6. Piątek – o 18.00 Koronka do Bożego miłosierdzia i msza św..
  7. Sobota – św. Marii Magdaleny.
  8. Niedziela – błogosławienie kierowców i pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców (które przypada 25 lipca). Będą okolicznościowe breloczki ze św. Krzysztofem dla kierowców.
  9. Wczoraj zostały zamontowane dwa kinkiety w prezbiterium i podniesiona została wieczna lampka, by nie zasłaniała obrazu św. Bartłomieja i zamiennie figury Matki Bożej Niepokalanej. Prace przy zawieszeniu kinkietów wykonali Panowie Aleksander Tota, Jan Zgraja i Włodzimierz Bagiński. Dziękuję panu Aleksandrowi Tota za wyczyszczenie kinkietów i lampki wiecznej oraz za zmontowanie lampy do przedsionka od strony południowej. Bóg zapłać.
  10. Prob. na urlopie odprawi msze św. za + Teresę Jędryka od 18 do 25 lipca (8 mszy) i za + Mieczysława Skrucha od 26 lipca do 1 sierpnia i od 3 do 4 sierpnia (9 mszy)
  11. W przyszłą niedzielę to jest 23 lipca – jak wspominaliśmy w ubiegłą niedzielę – Komitet Społeczny z Członków Terenowego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Brzesku organizuje „Pomoc Humanitarną” dla podopiecznych Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego ǎ Paulo (Szarytek) oraz dzieci i młodzieży z 10-cioklasowego liceum w Śniatyniu w Ukrainie. Konwój wyruszy z Brzeska 5 sierpnia 2023 r. Więcej na ten temat na plakacie w gablotce i na stronie internetowej parafii pod hasłem „Pomoc Humanitarna”. Organizatorzy będą wdzięczni za każdy rodzaj pomocy i wsparcia konwoju humanitarnego. Lista potrzeb jest duża: wymienię tylko niektóre rzeczy: kołdry, koce, ręczniki, pościel, mydło w kostkach, szampony, proszki do prania, płyny do prania, płyny czyszczące, ścierki do naczyń, MOP płaski do podłóg, siatki foliowe. Z produktów spożywczych: cukier, olej, makaron, konserwy, a dla przedszkola: kredki, bloki, papier do drukarki, słodycze dla dzieci. Jeśli nie zdecydujemy się przynieść w/w środków, będzie możliwość złożenia ofiary. Dary będzie można złożyć w najbliższą niedzielę 23 lipca. Od rana na parkingu obok kontenera i Sali św. Józefa organizatorzy podstawią specjalnie oznakowany samochód.
  12. Zachęcamy do czytelnictwa: „Gościa Niedzielnego”.
  13. Książki misyjne: można nabyć w zakrystii.