33 niedziela zwykła 2019

 1. Niedziela – trzecia niedziela miesiąca, Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych i Światowy dzień ubogiego. W związku ze Światowym Dniem Ubogiego, tak jak w ubiegłym roku, mamy kilka toreb papierowych zwanych teraz Torbami Charytatywnymi, można je zabrać do domu, napełnić wg instrukcji na nich podanych i przynieść do kościoła a stąd powędruje ona do ubogich w parafii. Różaniec z wypominkami listopadowymi w środę, piątek i sobotę o 16.30, w niedzielę o 15.30.
 2. Poniedziałek – Bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męcz.
 3. Wtorek –   
 4. Środa – Św. Rafała Kalinowskiego, prezb.
 5. Czwartek – Ofiarowanie NMP
 6. Piątek – Św. Cecylii, dziew. i męcz. Po mszy wieczornej o 17.30 Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Temat spotkania: Parafialne dziedzictwo przeszłości (wartość, znaczenie i ochrona).
 7. Sobota –
 8. Niedziela – ostatnia niedziela roku liturgicznego, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza, Niedziela Synodalna.
 9. Przed tygodniem odbył się pogrzeb śp. + Kamili Stec, od uczestników pogrzebu będzie 7 mszy św.
 10. Zachęta do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się…
 11. Mam do zaoferowania i do sprzedaży wydanie albumowe pt: „Kościoły Diecezji Tarnowskiej”, seria: „Nasze dziedzictwo” tom III. Ks. Bp w słowie wstępnym tak pisze…(fragmenty ze Słowa wstępnego Biskupa Tarnowskiego). Nasz tom obejmuje 6 dekanatów: Bochnia-Wschód, Bochnia-Zachód, Brzesko, Lipnica Murowana, Czchów, Zakliczyn. Pierwsza strona mówi, że album jest dedykowany dla naszej parafii, są tam fotografie kościoła i napis Poręba Spytkowska. Z tego powodu jest to wersja – można powiedzieć – limitowana, zostało w ten sposób wydrukowane tylko 50 egzemplarzy właśnie z takim tytułem. Wewnątrz albumu na stronach 82 – 85 (a więc pełne 4 strony) są fotografie z naszego kościoła. Jakość druku bardzo dobra. Cena jednego egzemplarza to 80 złotych. Polecam, bo warto.