ZMARTWYCHWTANIE PAŃSKIE PAŃSKIE – 31 III 2024 r.

 1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – o godz. 6.00 procesja rezurekcyjna i po niej Msza św., a pozostałe Msze św. jak zwykle o 9.00; 11.00 i 16.00 z nowenną do Bożego Miłosierdzia.
 2. W poniedziałek drugi dzień świąt Wielkanocnych.
  • Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00. Nie będzie Mszy św. popołudniowej. Składka na KUL i UPJP II. Bóg zapłać!
  • Trwa Oktawa Wielkanocy – czas radości ze zwycięstwa Chrystusa nad grzechem, szatanem i śmiercią.
  • Trwa również nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  1. Od środy 3 kwietnia, w związku ze zmianą czasu na letni, powracamy do odprawiania Mszy św. wieczornych o godz. 18.00.
  2. Zachęcam do podjęcia Adopcji Dziecka Poczętego. Ślubowanie za tydzień o 18.00. /szczegóły na ulotkach w przedsionku/.
  3. W środę:
  • Nowenna do MBNP o 18.00 i Msza św.
  • Spotkanie młodzieży w Domu Ludowym o godz.19.30.
  1. W czwartek możliwość spowiedzi św. przed I piątkiem od godz. 17.30 i Msza św.
  2. W piątek – przypada I piątek miesiąca. Wpieramy modlitewnie i materialnie misje św.
  • możliwość spowiedzi św. przed I piątkiem od godz. 17.00
  • po wieczornej adoracji czuwanie prowadzone przez scholę parafialną. Zapraszmy
  • Ze względu na Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. W sobotę – przypada Diecezjalne Święto Caritas. Bóg zapłać naszemu Parafialnemu Oddziałowi Caritas za poświęcany czas i wysiłek w trosce o innych, zwłaszcza za zorganizowanie i dostarczenie paczek na święta.
  • Spotkanie LSO o godz. 9.00. a DSM o godz. 10.00.
  1. Najbliższa niedziela – to Niedziela Miłosierdzia Bożego i jednocześnie rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  • O godz. 15.00 w naszym kościele Godzina Miłosierdzia prowadzona przez scholę – zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  1. Komunikat Ks. Bpa.
  2. Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział w i prowadzenie nabożeństw pasyjnych, Triduum Paschalnego i ostatnich uroczystości. Za składkę na kwiaty do Grobu Pańskiego – sami widzimy ich okazałość i piękno, a z pozostałych środków zakupiliśmy także nowe, pasujące do kompletu ołtarzowego, lichtarze i akolitki oraz drobne rzeczy potrzebne do liturgii. Dziękujemy osobom i rodzinom za przygotowanie naszego kościoła na święta, za urządzenie Ciemnicy i Grobu Bożego. Bóg zapłać. Dziękujemy Panom Markowi Stępniowi, Mariuszowi Stanowi i Pawłowi Śledź za wykonanie Męki Pańskiej w Wielki Piątek; ministrantom i DSM-owi za adorację w ciemnicy i przy Grobie Pańskim. Bóg zapłać.
  3. Dziękujemy za wartę przy Grobie, przygotowanie ognia na wigilię Paschalną i za oprawę niedzielnej procesji rezurekcyjnej druhnom i druhom (starszym i młodszym) z OSP Poręba Spytkowska. Bóg zapłać.
  4. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym – zwłaszcza p. Grzegorzowi Hodurek, p. Janowi Zgraja, Radzie Duszpasterskiej, p. Szafarzom, LSO, DSM-owi, młodzieży w pięknych białych strojach i wielu innym naszym parafianom – za pomoc w ukazaniu piękna i doniosłości wydarzenia paschalnego podczas procesji rezurekcyjnej. Niech Zmartwychwstały Pan wynagrodzi Wszystkim swoją miłością i mocą w waszym codziennym życiu.
  5. Bóg zapłać za ofiary na kościół: p. Annie i Henrykowi Anioł, Marii i Władysławowi Nalepka, Małgorzacie i Józefowi Malik oraz Firmie Produkcyjno-Handlowo-Usługowej Inox-Spaw Sławomira Pytki za bezinteresowne wykonanie barierki do Domu Katechetycznego /zachęcamy inne firmy do pomocy Parafii zwłaszcza przy remoncie ogrodzenia/
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, „Trwajcie w miłości”. /Intencje mszalne/

   Życzymy Wam, aby radość paschalna i pewność zbawienia umocniona przeżywanymi świętami trwała w was i rozświetlała mroki codziennego życia, a prawda o bliskości żyjącego Pana pomagała nieść krzyż naszej codzienności.

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy pragniemy złożyć najlepsze życzenia: radości i nadziei, płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego, pokoju ducha i  błogosławieństwa Bożego oraz prawdziwie umacniającego spotkania Chrystusa Zmartwychwstałego.

Niech Zmartwychwstały Chrystus obudzi w Was to, co jeszcze uśpione i ożywi to, co już martwe…Niech Jego światło prowadzi Was w wierze nadziei i miłości przez życie do szczęśliwej wieczności.

Szczęść Boże!!!