32 niedziela zwykła 2019

1. Niedziela – druga niedziela miesiąca, Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”, zmiany tajemnic różańcowych, składka na potrzeby kościoła, o 11.00 msza dla dzieci. Różaniec z wypominkami listopadowymi w środę, piątek i sobotę o 16.30, w niedzielę o 15.30.
  2. Poniedziałek – Św. Marcina z Tours, bpa, Narodowe Święto Niepodległości. O 14.00 pogrzeb śp. + Kamili Stec z ulicy Bursztynowej.
  3. Wtorek – Św. Jozafata, Bpa i męcz.
  4. Środa – Św. Benedykta, Jana, Izaaka, Mateusza i Krystyna, męcz.
  5. Czwartek –
  6. Piątek –
  7. Sobota –
  8. Niedziela – trzecia niedziela miesiąca, Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych i Światowy dzień ubogiego. W związku ze Światowym Dniem Ubogiego, tak jak w ubiegłym roku, mamy kilka toreb papierowych zwanych teraz Torbami Charytatywnymi, można je zabrać do domu, napełnić wg instrukcji na nich podanych i przynieść do kościoła a stąd powędruje ona do ubogich w parafii.
  9. Przed tygodniem odbył się pogrzeb śp. + Zofii Kargól od uczestników pogrzebu będzie 3 msze św.
  10. Zachęta do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się…
  11. Mam do zaoferowania i do sprzedaży wydanie albumowe pt: „Kościoły Diecezji Tarnowskiej”, seria: „Nasze dziedzictwo” tom III. Ks. Bp w słowie wstępnym tak pisze…(fragmenty ze Słowa wstępnego Biskupa Tarnowskiego). Nasz tom obejmuje 6 dekanatów: Bochnia-Wschód, Bochnia-Zachód, Brzesko, Lipnica Murowana, Czchów, Zakliczyn. Pierwsza strona mówi, że album jest dedykowany dla naszej parafii, są tam fotografie kościoła i napis Poręba Spytkowska. Z tego powodu jest to wersja – można powiedzieć – limitowana, zostało w ten sposób wydrukowane tylko 50 egzemplarzy właśnie z takim tytułem. Wewnątrz albumu na stronach 82 – 85 (a więc pełne 4 strony) są fotografie z naszego kościoła. Jakość druku bardzo dobra. Cena jednego egzemplarza to 80 złotych. Polecam, bo warto.