1 Niedziela Adwentu Rok C 2018

1. Niedziela – pierwsza niedziela Adwentu, składka na potrzeby diecezjalne.
  2. Roraty są tylko w dni powszednie rano o 6.30 dla starszych, (poprzedzone będą Godzinkami) a wieczorem o 17.00 dla dzieci. Szczególnie zachęcamy dzieci do udziału w Roratach. Będą dla nich specjalne rozważania o Duchu św.. Z racji prac prowadzonych w kościele korzystajmy ze spowiedzi z racji pierwszego piątku codziennie pół godziny przed roratami wieczornymi.
  3. Poniedziałek – św. Franciszka Ksawerego, prezb.
  5. Środa –
  6. Czwartek – św. Mikołaja, bpa., pierwszy czwartek miesiąca.
  7. Piątek – św. Ambrożego, bpa i dok. Kośc., pierwszy piątek miesiąca, wyjazd do chorych od 8.00. W piątek zapraszamy uczniów klasy 3 Gimnazjum i 8 szkoły podstawowej na spotkanie przygotowawcze do sakramentu bierzmowania. O godz. 17.00 Roraty a po nich krótkie spotkanie i rozdanie modlitewników. Przypominamy że wszyscy kandydaci są zobowiązani do spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej.
  8. Sobota – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, msze będą o 7.00, 9.00 i 17.00. Na mszy św. o godz. 17.00 zostaną włączone cztery dziewczynki do DSM a pozostałe 15 dziewczynek przyjmie stopień „Bielanki”. Zapraszamy na tę uroczystość rodziny dziewcząt z DSM-u.
  9. Niedziela – druga niedziela miesiąca, zmiany tajemnic różańcowych, o 11.00 msza z kazaniem dla dzieci, składka na potrzeby parafialne.
  10. W środę odbyło się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej na którym ustalono, że rani udadzą się do naszych domów, by móc zebrać składkę na malowanie kościoła.
  11. Dziękuję pewnej rodzinie za przygotowanie wieńca adwentowego. Bóg zapłać!
  12. W imieniu obdarowanych z okazji Dnia ubogich”, bardzo dziękuję tym, którzy odpowiedzieli na hasło „Tytka” i przynieśli wypełnione artykułami torby. Dziękuję też osobom, które dostarczyły dary będącym w trudnej sytuacji. Bóg zapłać!
  13. Na stoliku pod chórem są świece adwentowe rozprowadzane w ramach „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”: Duże świece są po 15 zł, małe po 5 zł.
  14. Zachęta do czytania prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  15. W najbliższą niedzielę, 9 grudnia do naszych domów przyjdą młodzież i ministranci by przynieść nam opłatki wigilijne, oraz nowość: kadzidło na Trzech Króli. Jest tam w zestawie: kadzidło, węgielek, i kreda, które to rzeczy poświęcimy w uroczystość Trzech Króli 6 stycznia i poświęconą kredą wypiszemy na drzwiach litery K+M+B+2019. Ofiary jak zwykle na cele związane z liturgią.
  16. Ukazała się druga książka ks. Jana Pytki pt: „Panorama życia i pracy mieszkańców Poręby Spytkowskiej”. Jest już do nabycia a informacje są na tablicy ogłoszeń przy kościele i w bibliotece.