4 Niedziela Adwentu 2021

 1. Niedziela – czwarta Niedziela Adwentu.
 2. Poniedziałek – o 14.00 pogrzeb śp. + Marii Wrona z domu Grzesik z ul. Tęczowej. Pół godziny wcześniej wprowadzenie i różaniec.
 3. Wtorek – w naszej parafii będzie spowiedź adwentowa jak zwykle od 13.00 do 15.00 i od 15.45 do 17.00. Przerwa w spowiedzi będzie od 15.00 do 15.45. Chciejmy skorzystać z tej spowiedzi u nas w parafii, będzie 7 księży spowiadało. Nie odkładajmy spowiedzi na środę czwartek, bo wtedy spowiadamy w Brzesku. We wtorek po mszy wieczornej zapraszam panie z Caritasu do spakowania paczek.
 4. Środa – .
 5. Czwartek – .
 6. Piątek – wigilia Bożego Narodzenia, Msza roratnia tylko rano. Nie będzie mszy wieczornej, bo wtedy gromadzimy się na wieczerzy wigilijnej w naszych domach. Po wigilii o północy Pasterka. Składka na pasterce na Fundusz Obrony Życia. Godzinę przed pasterką ks. katecheta z młodzieżą zaprasza na wspólny śpiew przygotowujący nas do Uroczystości Bożego Narodzenia, który poprowadzi schola parafialna.
 7. W wigilię od 8 pojedziemy do chorych którzy wyrażają chęć na spowiedź i komunię z okazji świąt. Proszę zgłosić chorych w zakrystii.  
 8. Sobota – Uroczystość Narodzenia Pańskiego.
 9. Niedziela – Święto Rodziny z Nazaretu, Niedziela Synodalna, składka na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Po sumie poświęcenie owsa.
 10. W zakrystii są kalendarze RDN-u, nowa dostawa, można nabywać. Cena bez zmian – 20 zł.
 11. Na ławce pod św. są opłatki i kadzidełko dla tych, którzy nie mają. Ewentualne ofiary wrzućmy do skarbony.
 12. Są tam też jeszcze świece rozprowadzane przez Caritas w ramach tradycyjnej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.  
 13. Zgodnie z tym jak było zapowiadane w ubiegłą niedzielę, po mszach o 9.00 i o 11.00 w budynku Domu Ludowego będzie możliwość zarejestrowania się na dawcę szpiku kostnego w fundacji DKMS – to jest Niemiecki Rejestr Dawców Szpiku Kostnego.
 14. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. + Władysławy Put, od uczestników pogrzebu będzie 5 mszy św.
 15. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego.