32 Niedziela zwykła 2021

1. Niedziela – pierwsza niedziela miesiąca listopada, składka na potrzeby diecezjalne.
  2. Poniedziałek – w naszej parafii przypada doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się od 13.00 a zakończy nieszporami o 17.00 i mszą św..
  3. Wtorek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  4. Środa – św. Leona Wielkiego, pap. i dok. Kośc.
  5. Czwartek – św. Marcina z Tours, bpa, msza za ojczyznę o 17.00. Odpust w Gnojniku, suma o 11.00.
  6. Piątek – św. Jozafata bpa o i męcz.
  7. Sobota – świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna męczenników.
  8. Niedziela – Światowy dzień ubogich, Dzień Solidarności z Kościołem w Potrzebie, druga niedziela miesiąca, rano zmiany tajemnic różańcowych, o 11.00 msza dla dzieci, składka na tacę na potrzeby parafialne, do puszek na „Kościół w potrzebie”.
  9. W niedzielę 14 listopada będziemy przeżywać w całym Kościele po raz piąty Światowy Dzień Ubogich. Zgodnie z wolą papieża Franciszka, który jest jego inicjatorem, ma to być dzień naszej modlitwy oraz solidarności ze wszystkimi ubogimi. Hasłem tegorocznego Dnia Ubogich są słowa Jezusa: Ubogich zawsze macie u siebie, które są równocześnie tytułem Orędzia papieża Franciszka na ten Dzień. W związku z tym wydarzeniem, które powinno być celebrowane w całym Kościele i w każdej parafii.
    1. Na środę po mszy wieczornej zapraszam Parafialny Zespół Caritas w celu omówienia tego wydarzenia.
    2. Zachęcamy parafian do pomocy ubogim w formie sąsiedzkiej pomocy, a także poprzez składanie w kościele darów rzeczowych dla ubogich (na stoliku w przedsionku pod chorem są Torby Charytatywne, można je zabrać i napełnić wg instrukcji. Dostarczymy je ubogim w parafii.
    3. W modlitwie powszechnej na Dzień Ubogich pamiętać nie tylko o ubogich, ale także o wolontariuszach i darczyńcach.

Papież Franciszek napisał w Orędziu na V Światowy Dzień Ubogich: Chciałbym, aby Światowy Dzień Ubogich, który celebrujemy już po raz piąty, mógł zakorzenić się jeszcze bardziej w naszych Kościoła lokalnych i otworzyć się na ruch ewangelizacyjny, który spotkałby w pierwszym rzędzie ubogich tam, gdzie oni się znajdują. Nie możemy czekać, aż zapukają do naszych drzwi. Pilnie potrzeba, abyśmy dotarli do nich w ich własnych domach, w szpitalach i w domach opieki, na ulicach i w ciemnych zaułkach, gdzie czasem się chowają, w schroniskach i w centrach przyjęć….

1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie: + Włodzimierza Rzenno od uczestników pogrzebu będzie 3 msze św. i za Włodzimierza Nalepkę od uczestników pogrzebu będzie 4 msze św.
  2. Są już czytane przed mszą o 9.00 wypominki roczne. Gdyby były jakieś uwagi co do nieścisłości to proszę zgłosić. Dziękujemy za wszelkie ofiary pieniężne składane z racji wypominek, Bóg zapłać! Oprócz czytanych wypominek każdy z nas odprawi po trzy msze św. za dusze wypominane w naszej parafii. Jedna msza była już we wszystkich świętych kolejna będzie w piątek wieczór. I tak dalej.
  3. Ogłoszenie z Zakładu Kominiarskiego.
  4. Szpital Powiatowy w Brzesku uprzejmie prosi o ogłoszenie informacji, że dnia 11 listopada w ramach akcji „Zaszczep się dla Niepodległej” oraz ze względu na wzrastającą ilość zakażeń, organizuje szczepienie przeciw COVID 19 na płycie Rynku w Brzesku obok pomnika św. Floriana w godzinach od 10.00 do 16.00.
  5. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego.