26 Niedziela Zwykła 2021

1. Niedziela – niedziela Synodalna, Dzień modlitw za Osoby Niesłyszące i Słabosłyszące, Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, Dzień modlitw o Trzeźwość – Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa. Dziś także zostaniemy policzeni gdy chodzi o uczestnictwo we mszy i przystępowanie do komunii św.
  2. Poniedziałek – św. Wincentego à Paulo, prezb.
  3. Wtorek – św. Wacława, męcz.
  4. Środa – świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała o 18.00 Nowenna i msza św. w 1-szą rocznicę śmierci ks. Józefa Górki i odsłonięcie tablicy pamiątkowej. Okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem dla dzieci od 17.00
  5. Czwartek – św. Hieronima, prezb. i dok. Kośc. Okazja do spowiedzi dla młodzieży przed pierwszym piątkiem od 17.00. podczas mszy i po mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania klas 8 wraz z rodzicami.
  6. Piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziew., dok. Kośc., pierwszy piątek miesiąca, wyjazd do chorych od 8.00, okazja do spowiedzi dla starszych od 17.00 i o 18.00 Różaniec i msza św. Po msdzy św adoracja N. S. przywatna a od 19.00 adorację poprowadzi młodzież z Grupy Młodzieżowej.
  7. Sobota – św. Aniołów Stróżów, pierwsza sobota miesiąca.
  8. Niedziela – pierwsza niedziela miesiąca, składka na cele diecezjalne.
  9. W tym tygodniu jeszcze w piątek i sobotę będzie różaniec i msza św. o 18.00, żeby nie robić zamieszania, bo jest pierwszy piątek i są wcześniej spowiedzi, ale od
    4 października to jest od następnego poniedziałku przechodzimy z różańcem i mszą wieczorną w dni powszednie na godzinę 17.00 i tak będzie już do wiosny.
  10. W dniach od 1-3 października planowana jest w parafii św. Jakuba Ap. w Brzesku katechizacja przedmałżeńska w jeden weekend pt. „Narzeczeni u św. Jakuba” Kurs przedmałżeński. Szczegóły na plakatach i stronie Facebooka Parafii. Św. Jakuba w Brzesku. Zgłoszenia tylko elektronicznie przez link do formularza znajdujący się na Facebooka Parafii Brzesko. Chcemy zwrócić uwagę, że nie będą przyjmowane w żadnej parafii kursy nabyte, zakupione za pomocą internetu, gdyż są nielegalnie sprzedawane. Wiele osób reklamuje się, że takowe kursy sprzedaje. Miarodajnymi i ważnymi są tylko kursy udokumentowane odpowiednio, w których bierzemy udział.
  11. Grupa młodzieżowa wraz z ks. Katechetą organizuje przegląd Pieśni Maryjnej, który odbędzie się 24 X 2021 o godz. 14.30. Zainteresowane osoby prosimy o zapoznanie się z regulaminem Przeglądu na stronie Facebooka.
  12. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego. Jest też Gość specjalny poświęcony nowym błogosławionym: Kard Stefanowi Wyszyńskiemu i Elżbiecie Czackiej. Cena 10 zł.