24 Niedziela Zwykła 2020

 1. W związku z utrzymującym się stanem zakażeń, przypominamy o obowiązku zakrywania ust w kościele i zachowanie odpowiedniej odległości na placu kościelnym. Dziś transmitowana będzie msza o godz. 11.30.
 2. Niedziela – druga niedziela miesiąca, zmiany tajemnic różańcowych, msza dla dzieci o 11.00, składka na cele parafialne. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce i kwartalne dni modlitw za dzieci m młodzież i wychowawców.

W tym tygodniu otrzymaliśmy informację, aby dziś zbierać ofiary do puszek na Ziemię Świętą. Była puszka na ten cel przy krzyżu w Wielki Piątek i Sobotę. Kiedy w Wielkim Tygodniu zapowiedzieliśmy składkę do puszki przy krzyżu i postawiliśmy skarbonę, przyszedł komunikat, że zbiórka na ten cel będzie też 13 września i nam o tym w tym tygodniu przypomniano. Dlatego też jest ta zbiórka. 

 1. Poniedziałek – Podwyższenie Krzyża Świętego.
 2. Wtorek – NMP Bolesnej.
 3. Środa – świętych Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa męcz. o 18.00 Nowenna do MBN Pomocy i msza św.. Po mszy wieczornej ks. Katecheta zaprasza na spotkanie klasę 3 wraz z rodzicami.
 4. Czwartek – .
 5. Piątek – św. Stanisław Kostki, zak. patrona Polski, patronalne święto młodzieży polskiej, o 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i msza św.
 6. Sobota – ,
 7. Niedziela – trzecia niedziela miesiąca, Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, składka do puszek na UP JP II w Krakowie i Tarnowie.

O godzinie 12.00 będzie uroczystość pierwszokomunijna dla trójki dzieci, które mieszkają w Anglii. Proszę, aby na tę mszę przyszli tylko zainteresowani z rodzin tych dzieci.  

 1. Ostrzeżenie z Policji.
 2. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. + Mieczysława Piekarza, od uczestników pogrzebu będzie 4 msze św.