21 Niedziela zwykła 2022

 1. Niedziela – trzecia niedziela miesiąca, odpust ku czci Św. Bartłomieja Apostoła, patrona kościoła i parafii, kazania wygłosi i sumę odprawi ks. Paweł Kochaniewicz – dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Nowym Sączu.
 2. Poniedziałek – NMP Królowej.
 3. Wtorek – .
 4. Środa – Św. Bartłomieja, Ap., Nowenna do MBNP.  
 5. Czwartek – .
 6. Piątek – uroczystość NMP Częstochowskiej, z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych., Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 7. Sobota – Św. Moniki.
 8. Niedziela – Niedziela synodalna, składka na Uniwersytet papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 9. Dziękuje za prace porządkowe przy kościele mieszkańcom ulic: Św. Bartłomieja i Pod Wieżami.
 10. Powstał obywatelski projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks karny. Przepis dotyczący obrazy uczuć religijnych będzie precyzował m.in. rodzaje karalnych czynów – lżenie lub wyszydzanie Kościoła albo związku wyznaniowego, jego dogmatów, obrzędów, a także publiczne znieważanie przedmiotu czci religijnej. Poszukuję chętnych którzy by zajęli się zbieraniem podpisów.
 1. Burmistrz Brzeska, Ochotnicza Straż Pożarna w Porębie Spytkowskiej oraz Sołectwo Poręba Spytkowska serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na III Małopolskie Dni Bezpieczeństwa, które odbędą się 28 sierpnia 2022 r. na boisku i parkingach przy szkole podstawowej. Rozpoczęcie wydarzenia przewidziano na godzinę 14:00. Jednocześnie informujemy, że w dniu wydarzenia w godz. 10:00 – 24:00 zostanie wyłączony z ruchu odcinek ul. Kasztelana Spytka na wysokości szkoły i sklepu. Objazd odbywać się będzie ul. Skalną, Św. Bartłomieja i Bystrą. Przepraszamy za utrudnienia z tym związane. Adrian Zaleśny – sołtys.
 2. W zakrystii są terminy mszy św. jakie będzie odprawiał ks. Antoni Wasil za śp: Zbigniewa Totę i Marię Pytka.
 3. Zachęcamy do czytelnictwa: Gościa Niedzielnego.