20 Niedziela zwykła 2022

1. Niedziela – druga niedziela miesiąca, zmiany tajemnic różańcowych, składka na cele parafialne.
  2. Poniedziałek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, święto obowiązkowe, po sumie błogosławieństwo ziół i kwiatów, Rocznica Cudu nad Wisłą (1920).
  3. Wtorek – .
  4. Środa – Św. Jacka, prezb., Nowenna do MBNP.
  5. Czwartek – .
  6. Piątek – Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  7. Sobota – Św. Bernarda, Opata i dok. Kośc.
  8. Niedziela – trzecia niedziela miesiąca, odpust ku czci Św. Bartłomieja Apostoła, patrona kościoła i parafii, kazania wygłosi i sumę odprawi ks. dr. Paweł Kochaniewicz – dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Nowym Sączu.
  9. Do odpustowej uroczystości przygotujemy się przez spowiedź, która będzie w sobotę od 16.00 do 18.00 i zatroskanie o porządek wokół kościoła. Do prac porządkowych, szczególnie do wykoszenia trawy wokół kościoła i na parkingach zapraszam mieszkańców całej ulicy Św. Bartłomieja i Pod Wieżami. Proszę by te prace wykonać najdalej do czwartku. Zależeć będzie zapewne od pogody.
  10. W miniony tygodniu odbyły się dwa pogrzeby. Za + Stanisławę Gabrowską będzie 5 mszy św. od uczestników pogrzebu, za zmarłego + Pawła Siwaka będzie również 5 mszy św.
  11. Zachęcamy do czytelnictwa: Gościa Niedzielnego.