6 Niedz. Wielkanocna 2020

1. Nadal korzystajmy z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.. Na mszy św. nadal może być tylko ograniczona ilość osób, uwzględniając powierzchnie naszego kościoła. Po ostatnich złagodzeniach może nas być w kościele jednorazowo 23 osoby. Nadal proszę, pozostawmy te miejsca dla tych, którzy mają zamówione msze św., by mogli na nie przybyć. Do pozostałych, ponawiam prośbę – lepiej pozostać w domu do odwołania lub większego złagodzenia zakazów epidemicznych. Z naszym kościołem nadal będziemy mogli się łączyć za pośrednictwem facebooka.
  2. Niedziela – dziś druga niedziela miesiąca.
  3. Poniedziałek – św. Stanisława Papczyńskiego, prezb.; setna rocznica urodzin Karola Wojtyły późniejszego papieża a dziś już świętego Jana Pawła II. Z tej okazji mamy w kościele okolicznościową dekorację wykonaną przez młodzież. Są tu wyeksponowane fotografie św. Jana Pawła II oraz małego Karola wraz z rodzicami. Całości dopełnia 16, pięknie wydanych tomów przemówień, listów i orędzi wygłoszonych podczas całego pontyfikatu przez Jana Pawła II.
  4. W ramach dni modlitw o urodzaje w poniedziałek, wtorek i środę przed mszą wieczorną odśpiewamy Litanie do Wszystkich świętych w intencji urodzajów.
  5. Wtorek – .
  6. Środa – .
  7. Czwartek – .
  8. Piątek – rozpoczęcie Nowenny do Ducha Św. przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
  9. Sobota – W sobotę 23 maja w kościele Świętej Trójcy w Łęgu Tarnowskim nasz alumn Jan Kurek przyjmie z rąk Biskupa Stanisława Salaterskiego Święcenia Diakonatu. Wspierajmy naszego kleryka modlitwą. Ponieważ w tej uroczystości może brać udział bardzo ograniczona ilość wiernych, dlatego ta uroczystość będzie transmitowana przez internet. Będziemy mogli ją obejrzeć na komputerze po kliknięciu na niżej podany link.

1. Niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. W minionym tygodniu był pogrzeb śp.+ Jana Ducha, od uczestników pogrzebu za duszę zmarłego będzie 7 mszy św.
  3. Ofiary na kościół złożyli: dwie rodziny z ul. Tęczowej Szczepan Włodek z ul. Bursztynowej. Bóg zapłać!
  4. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego – jest kolejny numer Gościa a w nim między innymi: …. . Jest też Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży.