3 Niedz. Wielkanocna 2020

1. Korzystajmy z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.. Na mszy św. nie może nas być 15 osób, uwzględniając powierzchnie naszego kościoła, która wynosi 225 m2. Nadal proszę, pozostawmy te miejsca dla tych, którzy mają zamówione msze św., by mogli na nie przybyć. Do pozostałych, ponawiam prośbę – lepiej pozostać w domu do odwołania lub większego złagodzenia zakazów epidemicznych. Z naszym kościołem nadal będziemy mogli się łączyć za pośrednictwem facebooka. Może uda się zorganizować inną transmisję, ale wtedy o tym będzie informacja.
  2. Niedziela – dziś Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny oraz Niedziela modlitw za kierowców. Dzisiejsze msze transmitowane są o 7.00; 9.00 11.00 i 16.00.
  3. Poniedziałek – w poniedziałek, wtorek od 19.00 a w środę od 18.30 będzie w kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00, a więc do zakończenia Różańca. Będzie wtedy możliwość przyjścia do kościoła, aby skorzystać z sakramentu pokuty przed pierwszym piątkiem i z racji okresu wielkanocnego. Od czwartku możliwość spowiedzi podczas nabożeństw wieczornych.
  4. Wtorek – .
  5. Środa – Św. Katarzyny ze Sieny, Dziew. i Dok. Kośc. – patronki Europy, o godz. 18.00 Nowenna do MBNPomocy i Msza św.. W środę przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
  6. Czwartek – o godz. 18.00 Msza św. i zgodnie z naszą tarnowską tradycją rozpoczęcie nabożeństw Majowych. Zachęcamy do modlitwy majowej przy figurkach tu pamiętajmy o zachowaniu przepisów sanitarnych, módlmy się litanią Loretańskątakże w naszych domach.
  7. Piątek – Święto Pracy, pierwszy piątek miesiąca, nie udamy się do chorych, o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo majowe.
  8. Sobota – Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski, msze jak w niedzielę a po mszy o 16.00 majówka. W tym dniu przypada Dzień modlitw za Emigrację, Dzień Flagi RP i Dzień Polonii i Polaków za Granicą oraz pierwsza sobota miesiąca.
  9. Niedziela – Niedziela Dobrego Pasterza, Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
  10. Ofiary na kościół złożyli: Lucyna i Robert Jędryka. Bóg zapłać!
  11. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego – jest kolejny numer Gościa a w nim między innymi:…. .