Zmarł ks. Bogusław Załucki – były wikariusz naszej parafii

Zmarł śp. Ks. mgr Bogusław Załucki – rektor rektoratu Leluchów

W dniu 7 lutego 2024 roku zmarł śp. Ks. mgr Bogusław Załucki – rektor rektoratu pw. Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Leluchowie. Msza święta w kościele w Leluchowie w piątek (9 lutego) o godz. 14.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Gawłuszowicach w sobotę (10 lutego) o godz. 11.00, po której ciało śp. Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Ks. mgr Bogusław Załucki urodził się 27 maja 1970 roku w Mielcu, jako syn Tadeusza i Władysławy z domu Jamrozy. Pochodził z parafii Gawłuszowice. Egzamin dojrzałości złożył w Mielcu w 1989 roku, po czym wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Józefa Życińskiego w dniu 3 czerwca 1995 roku w Tarnowie. Jako wikariusz pracował w parafiach: Szynwałd (od 26 sierpnia 1995 roku), Poręba Spytkowska (od 26 sierpnia 1997 roku), Szczucin (od 26 sierpnia 2000 roku), Limanowa – Sowliny – św. Stanisława Kostki (od 1 września 2008 roku) i Dębno (od 1 września 2013 roku). W dniu 14 sierpnia 2021 roku został mianowany rektorem rektoratu pw. Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Leluchowie.

 

 Ks. Marek Podgórski – notariusz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie