5 Niedziela Zwykła – 4.02.2024

1. Dzisiaj – 5 niedziela zwykła i pierwsza niedziela lutego. Składka na cele diecezjalne.
  2. W poniedziałek – wspom. św. Agaty, dziew. i męcz.
  3. We wtorek – wspom. św. Pawła Miki i Towarzyszy – męcz. japońskich
  4. W środę:
  • Nowenna do MBNP o 17.00,
  • spotkanie młodzieży w Domu Ludowym godz.19.30.
  1. W piątek – koronka do Miłosierdzia Bożego o 17.00 i Msza św.
  2. W sobotę – św. Scholastyki, dziew.
  • O godz. 9.00 – spotkanie LSO.
  • O godz. 10.00 – spotkanie DSM.
  1. Kolejna niedziela – to 6 niedziela zwykła i druga niedziela miesiąca – Światowy Dzień Chorego. Składka na potrzeby inwestycyjne parafii.
  • Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00. /zwłaszcza Róża męska/
  • Msza św. ze szczególnym udziałem dzieci o godz. 11.00.
  • W kolejną niedzielę rozpoczniemy również nabożeństwo czterdziestogodzinne przed Wielkim Postem.

Porządek adoracji będzie następujący:

–  zaraz po sumie krótka adoracja dla dzieci,

– po adoracji dla dzieci adoracja prywatna do godz. 13.00

– na 13.00 zapraszamy mieszkańców Os. Uroczego i ul. Kasztelana

Spytka,

– na 14.00 zapraszamy mieszkańców ul. Bocheńskiej i Os. nad Uszwicą,

– na 15.00 do poprowadzenia adoracji i udziału w niej zapraszamy

Caritas i Scholę.

– o 16.00 Nieszpory eucharystyczne i Msza św.

Kościół udziela odpustu zupełnego wiernemu, który
nawiedzi Najświętszy Sakrament przynajmniej przez pół godziny w celu adoracji.

1. We wtorek zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli za możliwość osobistego spotkania i rozmowy. Bóg zapłać za życzliwość, złożone ofiary i uwagi dotyczące funkcjonowania naszej parafii.
  2. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. +Kazimierza Duch, od uczestników pogrzebu będzie 11 mszy św. /rozpiska do odebrania w zakrystii/
  3. Dziękujemy za ofiary na kościół: Agnieszce i Krzysztofowi Berger, Agacie i Stanisławowi Jędryka, Helenie i Adamowi Falarz oraz Ewie i Januszowi Kupiec. Bóg zapłać!
  4. Dziękuję serdecznie za prace przy rozbiórce szopki i za zmianę dekoracji. Bóg zapłać.
  5. Podziękowanie za kiermasz /patrz obok/
  6. Kapliczki przydrożne – dofinansowanie /patrz obok/
  7. Spotkanie Seniorów w Domu Ludowym /patrz obok/
  8. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania w tym roku 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. W związku z tym faktem Caritas Diecezji Tarnowskiej serdecznie prosi o przekazanie 1,5% na cele przez nią realizowane.

„Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Przypominamy, że ci którzy w latach ubiegłych zadeklarowali już przekazanie 1,5% podatku na Caritas nie muszą nic zmieniać w swoich zeznaniach podatkowych. Ci którzy tego nie uczynili mogą to zrobić w pisując w odpowiednim Picie nazwę Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz  numer KRS. Na stronie internetowej Caritas naszej diecezji znajduje się nadal bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.”

1. W przedsionku kościoła są blankiety wpłaty darowizny na kościół, z której warto skorzystać, by potem odpisać wysokość darowizny od podatku – zachęcam do tej formy wparcia naszej parafii.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego, Trwajcie w Miłości.
  3. Wszystkim, solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi i św. Bartłomieja – naszego patrona.

W czasie adoracji zawierzajmy nas samych i nasze Rodziny
Chrystusowi Eucharystycznemu !