6 Niedziela zwykła – 11.02.2024

1. Dzisiaj – 6 niedziela zwykła i druga niedziela miesiąca – MB z Lordes i Światowy Dzień Chorego. Składka na potrzeby inwestycyjne parafii /w ostatnim czasie w budynku katechetycznym zostało zamontowane zadaszenie nad wejsciowymi drzwiami – Bóg zapłać Panom za bezinteresowną pracę przy jego zakupie, transporcie i montażu – oraz zostały wymienione okna na parterze tego parafialanego budynku – koszt inwestycji wyniósł 10.900 zł/. Bóg zapłać wszystkim za pomoc i zrozumienie.

– Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00.

– Msza św. ze szczególnym udziałem dzieci o godz. 11.00..

– Rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne przed Wielkim Postem.

Porządek adoracji będzie następujący:

–  po sumie adoracja dla dzieci,

– po adoracji dla dzieci adoracja prywatna do godz. 13.00,

– na 13.00 zapraszamy mieszkańców Oś. Uroczego i ul. Kasztelana

Spytka,

– na 14.00 zapraszamy mieszkańców ul. Bocheńskiej i Oś. Nad Uszwicą,

– na 15.00 do poprowadzenia adoracji i udziału w niej zapraszamy Caritas i Scholę

1. W poniedziałek – drugi dzień nabożeństwa czterdziestogodzinnego                                                             – na 14.00 zapraszamy mieszkańców Bursztynowej, Bystrej,                                                                                        – na 15.00 zapraszamy mieszkańców ul. Skalnej, Pod Wieżami, św.Bartłomieja                                                                            – na 16.00 zapraszamy mieszkańców ul. Granicznej                                                                                    – o godz. 17:00 nieszpory eucharystyczne i Msza św.
  2. We wtorek – ostatni dzień nabożeństwa czterdziestogodzinnego                                                               – na 14.00 zapraszamy mieszkańców Malowniczej,                                                                               – na 15.00 zapraszamy mieszkańców ul. Jodłowej i Gródek,                                                                                        – na 16.00 zapraszamy mieszkańców ul. Tęczowej,                                                                                    – o godzinie 17:00 nieszpory eucharystyczne i Msza św.
  3. W Środę Popielcową – rozpoczyna się okres Wielkiego Postu i czas Komunii św. wielkanocnej. Obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Składka na cele charytatywne. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7:00, 9:00, 17:00 i dodatkowa uroczysta Msza św. o godz. 19:00.
  4. W piątek – rozpoczęcie nabożeństw Drogi Krzyżowej                                                                                   – o godz. 16:30 dla dorosłych i bezpośrednio po Msza św.        – o godz. 19:00 droga krzyżowa prowadzona przez Młodzieżową Grupę Apostolską.
  5. W sobotę – w parafii św. Jakuba w Brzesku o godz. 21:00 odbędzie się ,,Noc Walki o błogosławieństwo dla Polski”. Szczegóły na plakacie.
  6. Kolejna niedziela – 1 niedziela Wielkiego Postu i trzecia niedziela miesiąca. Składka na Wyższe Seminarium Duchowe w Tarnowie.                                                                                   – o godz. 10:30 droga krzyżowa dla dzieci                                – bezpośrednio po sumie Kalwaryjska Droga Krzyżowa         – o godz. 14:40 koronka do Miłosierdzia – o godz. 15:00 rozpoczęcie nabożeństw Gorzkich Żali i bezpośrednio po    nich Msza św. składka podczas tego nabożeństwa pasyjnego na kwiaty,  urządzenie Bożego Grobu i świątyni na Święta Wielkanocne.
  7. Wczoraj odbyły się pogrzeby; – śp. Księdza Bogumiła Załuckiego, byłego wikariusza naszej parafii, którego pogrzeb odbył się Gawłuszowicach – śp. +Jana Frankowicza, od uczestników pogrzebu będzie 6 Mszy św. /rozpiska do odebrania w zakrystii/. Polecajmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu…
  8. Ofiary na kościół złożyli: Anna i Tomasz Pacura, Bogumiła i Józef Kupiec. Bóg zapłać!
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego, Trwajcie w Miłości, Promyczek Dobra.
  10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwejopieki Maryi i św. Bartłomieja – naszego patrona.

Dobrze, że przyszliśmy na Mszę Świętą. Nauka, którą otrzymaliśmy, daje nam zapewnienie, że Chrystus z miłości będzie nas oczyszczał, uzdrawiał i prowadził po ścieżkach naszego życia. Niech nam towarzyszy zaufanie Panu Bogu. Szczęść Boże.