Zesłanie Ducha Świętego 2019

 1. Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha św., druga niedziela miesiąca, zmiany tajemnic różańcowych, msza z kazaniem dla dzieci o 11.00, składka na potrzeby naszego kościoła, zaś do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 2. Poniedziałek – drugi dzień zielonych świąt – święto NMP Matki Kościoła, msze o 7.00; 9.00 i 18.00, odpust w Brzesku.
 3. Wtorek – św. Barnaby Apostoła
 4. Środa – bł. Romana Sitki, kapłana i Towarzyszy męczenników, o 18.00 msza św. i Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa
 5. Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 6. Piątek – bł. Michała Kozala, bpa i męcz.
 7. Sobota –
 8. Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy, Diecezjalne święto Rodziny, odpust w Okocimiu. W tym dniu kończy się okres komunii św. Wielkanocnej.
 9. Za 11 dni Boże Ciało. Tradycyjnie proszę o urządzenie ołtarzy mieszkańców z następujących rejonów:
  1. Ołtarz pierwszy – ul. Św. Bartłomieja
  2. Ołtarz drugi – ul. Bocheńska od nr 78 do końca
  3. Ołtarz trzeci – ul. Bystra
  4. Ołtarz czwarty – ul. Kasztelana Spytka od nru 61 do 135 oraz Oś. nad Uszwicą     

W tym roku nie będzie dużo pracy, bo są ołtarze gotowe na stalowych stelażach, są zamówione banery dekoracyjne, będą obrusy, będą świece, będą wykładziny na podesty pod ołtarze, trzeba będzie jedynie ustawić ołtarze i zabezpieczyć je przed wiatrem odciągami oraz postarać się o dekoracje kwiatami i gałęziami brzozy a także wykosić trawę na dziedzińcu na skarpie i na parkingach.    

 1. Na dziedzińcu kościoła pojawiły się dwie ławki, jest to sugestia Rady Parafialnej. Zdarza się, że komuś jest słabo w kościele, musi wyjść i nie ma gdzie usiąść na zewnątrz. Dlatego są te ławki właśnie dla tych osób! W zakrystii jest i postaramy się by zawsze była woda mineralna w małych butelkach i można będzie po nią przyjść w razie potrzeby.
 2. W minionym tygodniu została od nowa ułożona kostka przy wejściu na plac kościelny od strony zachodniej, aby zniwelować uskoki powstałe po podmyciu wodą spływającą rowem z góry. Bardzo dziękuję osobie, która podjęła się tej pracy wraz z osobami pomagającymi. Bóg zapłać.
 3. Zaproszenie na Diecezjalne Święto Rodziny – komunikat biskupa.
 4. Komunikat w związku z Diecezjalnym Świętem Rodziny 2019

  Drodzy Małżonkowie, Drogie Rodziny!

  Jak podkreśla papież Franciszek, „Kościół jest rodziną rodzin, stale wzbogacającą życie wszystkich kościołów domowych” (AL, 87).

  Jednym z akcentów podkreślających wartość oraz piękno małżeństwa i rodziny jest Diecezjalne Święto Rodziny, którego główne obchody będziemy przeżywać
  w Uroczystość Najświętszej Trójcy, tj. 16 czerwca br. w Starym Sączu. Rozpoczniemy
  o godz. 11.00 od Eucharystii sprawowanej na Ołtarzu Papieskim. W tym roku wydarzenie to zbiega się dokładnie z 20-tą rocznicą pobytu Patrona Rodzin św. Jana Pawła II w Starym Sączu oraz kanonizacji Matki Kingi. Jest to więc piękne podsumowanie pierwszego roku naszego diecezjalnego Synodu, pochylającego się nad duszpasterstwem małżeństw i rodzin.

  Po Mszy świętej rozpoczniemy Folkowy Festyn Rodzinny, podczas którego – podobnie jak rok temu – będziemy chcieli podkreślić różnorodność regionalnych kultur. Jeżeli więc posiadacie strój regionalny używany w danej części naszej diecezji, to gorąco zachęcam, by na Święto Rodziny przyjechać w takim stroju lub chociaż ozdobić ubiór jakimś małym elementem stroju regionalnego.

  Pragnę serdecznie zaprosić Was na to wydarzenie, które będzie wyrazem naszej wspólnej troski o rodzinę.

  Z pasterskim błogosławieństwem

                 

                                      † Andrzej Jeż

                                    BISKUP TARNOWSKI

   

   

  Zarządzenie:

   

  Tarnów, 03.06.2019.

  Nasz znak: OC – 2/44/19

   

  Komunikat Biskupa Tarnowskiego należy odczytać wiernym w ramach ogłoszeń duszpasterskich w niedzielę 09 czerwca br., we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji tarnowskiej.

   

   

   

         † Stanisław Salaterski

                                                                                                WIKARIUSZ GENERALNY