Niedziela Najświętszej Trójcy 2019

 

  1. Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy, Diecezjalne święto Rodziny, odpust w Okocimiu. Dziś kończy się okres komunii św. Wielkanocnej.
  2. Poniedziałek – św. Brata Alberta Chmielowskiego
  3. Wtorek –
  4. Środa – o 8.0 msza św. na zakończenie roku szkolnego, na którą zapraszamy dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej. O 17.30 okazja do spowiedzi dla dzieci przed rocznicą pierwszej kom. św., ich rodziców i chrzestnych
  5. Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, jest to święto obowiązkowe, zobowiązujące nas do uczestnictwa we mszy św.. Podczas mszy św. o 11.00 rocznica pierwszej Komunii św. Składka na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. Procesje w oktawie Bożego Ciała będą w dni powszednie po Mszy o 6.30 i 18,00, w niedzielę o 11.00.
  6. Piątek – św. Alojzego Gonzagi
  7. Sobota –
  8. Niedziela – czwarta niedziela czerwca, Dzień Ojca.
  9. Jak informowałem w minioną niedzielę, tradycyjnie proszę o urządzenie ołtarzy mieszkańców z następujących rejonów:
   1. Ołtarz pierwszy – ul. Św. Bartłomieja
   2. Ołtarz drugi – ul. Bocheńska od nr 78 do końca
   3. Ołtarz trzeci – ul. Bystra
   4. Ołtarz czwarty – ul. Kasztelana Spytka od nru 61 do 135 oraz Oś. nad Uszwicą    

  Do udziału w procesji zapraszam szczególnie dzieci, młodzież bierzmowaną, chętnych do noszenia feretronów i chorągwi, Strażaków do baldachimu i asysty na procesji.   

  W środę po mszy wieczornej zapraszam po kilku mężczyzn z każdego rejonu do ustawienia ołtarza. Były zapytania odnoście tego, ile co kosztuje? – bo chcecie się dołożyć. Powiem tak: cena jednego ołtarza z całym urządzeniem, świecami lichtarzami, banerami obrusami dywanami, z całą konstrukcją to 1471zł. Jeżeli macie takie życzenie by się dołożyć, to jeśli wam zostanie od kwiatów, czy ewentualnej mszy z danego rejonu to resztę przeznaczcie na częściowy zwrot kosztów za ołtarz.     

  1. Ogłoszenie z Zakładu Kominiarskiego.