Kapliczki przydrożne – dofinansowanie

„Samorząd Województwa Małopolskiego zaprasza do składania wniosków na konserwację kapliczek przydrożnych lub robót budowlanych przy zabytkowych kapliczkach znajdujących się na obszarze Województwa Małopolskiego w ramach programu „Kapliczki Małopolski 2024” .

Obiekty, które mogą być poddane wyżej wymienionym pracom nie muszą figurować w rejestrze zabytków województwa małopolskiego lub w gminnych ewidencjach zabytków, ale powinny charakteryzować się wartościami artystycznymi i historycznymi.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Internetowej: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Zachęcamy wiernych do zapoznania się z ofertą i składania wniosków.

Z wyrazami szacunku

Ks. dr Piotr Pasek

Diecezjalny Konserwator Zabytków.

Szczegóły na stronie:

https://www.malopolska.pl/dla-mieszkanca/kultura-i-dziedzictwo/konkursy-grantowe/konkurs-kapliczka