4 Niedziela zwykła – 28 I 2024 r.

4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 I 2024 r. – ROK B

1. Dzisiaj – 4 niedziela zwykła, Światowy Dzień Chorych na Trąd.
  • Po Mszach św., grupy działające w naszej parafii, serdecznie zapraszają na kiermasz ciast, który będzie na placu kościelnym. Zebrane środki będą przeznaczone na działanie tych grup. Wszystkich ofiarodawców, już dziś zapraszamy, na wspólną modlitwę dziękczynną w ich intencji, w niedzielę 11 lutego, podczas różańca o godz. 10.30.
  1. W poniedziałek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.
  2. W środę – św. Jana Bosko, prezb.
  • Okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem od 16.30.
  • Nowenna do MBNP o 17.00.
  • Spotkanie młodzieży w Domu Ludowym godz.19.30.
  1. W czwartek – rozpoczyna się miesiąc luty, który jest poświęcony modlitwom za konających,
  • To pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się o i za powołanych.
  • Okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem od 16.30.
  1. W piątek – święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej.
  • Msze Św. z błogosławieniem świec – gromnic o godz. 7.00; 9.00 i 17.00.
  • To również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Szczególną modlitwą otaczamy wszystkie osoby, które żyją konsekracją zakonną, zwłaszcza Siostry Zakonne pochodzące z naszej parafii. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na wsparcie żeńskich zakonów klauzurowych.
  • Wyjazd do chorych – ks. Proboszcz od godz. 8.00, a ks. Czesław od godz. 10.00.
  • Okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem od 16.00.
  • Zespół Pieśni i Tańca „Porębianie” zaprasza na koncert kolęd i pastorałek na zakończenie okresu kolędowego od godz. 16.30.
  • Po Mszy św. wieczór uwielbienia prowadzony przez scholę i młodzież, zakończony błogosławieństwem lurdzkim. Zapraszamy!
  • Sobota – pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca NMP.
  • W tym dniu przypada także wspomnienie św. Błażeja w związku z tym po Mszy św. rano i wieczorem będzie błogosławieństwo gardła.
  • 9.00 – spotkanie LSO,
  • 10.00 – spotkanie DSM
  1. Kolejna niedziela – to 5 niedziela zwykła, a pierwsza niedziela lutego, składka na cele diecezjalne.
  2. W minionym tygodniu był pogrzeb śp. + Kazimierza Kolarza, od uczestników pogrzebu będzie 11 mszy św. /rozpiska do odebrania w zakrystii/
  3. Dziękujemy za ofiary na kościół: Grażynie i Andrzejowi Kasperczyk, Katarzynie i Mariuszowi Toboła, Marcie i Mariuszowi Lisowskim, Ewelinie i Pawłowi Furmanek, Marcie i Jakubowi Kasperczyk, Andrzejowi i Dorocie Paprota, Wiktorii i Andrzejowi Papież oraz pewnej osobie z ul. Tęczowej. Bóg zapłać!
  4. W przedsionku kościoła są blankiety wpłaty darowizny na kościół, z której warto skorzystać, by potem odpisać wysokość darowizny od podatku – zachęcam do tej formy wparcia naszej parafii.
  5. W tym tygodniu dalszy ciąg kolędowej wizyty duszpasterskiej /patrz obok/.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego, Trwajcie w Miłości.
  7. Wszystkim, solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi i św. Bartłomieja – naszego patrona.

Chrystus nakazał, abyśmy szli i głosili Królestwo Boże. Czyńmy to zatem z pełną wiarą, mocą i nadzieją tym wszystkim, którzy żyją w ciemności, bez Chrystusa, bez nadziei, bez Boga. Szczęść nam Boże na tę drogę!