1 Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 II 2024 r. – ROK B

Dzisiaj – 1 niedziela Wielkiego Postu i trzecia niedziela miesiąca. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

• O 10.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci.
  • Bezpośrednio po sumie – Kalwaryjska Droga Krzyżowa.
  • O 14.40 – koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • O godz. 15.00 – pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali.
  • Bezpośrednio po Gorzkich Żalach – Msza św.

Składka podczas  nabożeństwa pasyjnego na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój świątyni na Święta Wielkanocne.

1. W czwartek – święto Katedry św. Piotra Apostoła.
  2. W piątek – dwa nabożeństwa drogi krzyżowej.
  • O 16.30, po Msza św. wieczorna
  • O godz. 19.00 – Droga Krzyżowa prowadzona przez Grupę Młodzieżową.
  1. Dziękujemy wszystkim za prowadzenie i włączenie się w modlitwę adoracyjną Nabożeństwa 40-godzinnego. Zachęcamy także do licznego uczestnictwa
    w nabożeństwach wielkopostnych.
  2. Pod figurą św. Antoniego można nabyć paschaliki i baranki wielkanocne w minimalnej cenie 8 zł w ramach wielkanocnej akcji Caritas. Zachęcamy!
  3. Kolejna niedziela to druga niedziela Wielkiego Postu. Dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. dlatego będzie zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny. Nabożeństwa pasyjne według planu z ostatniej niedzieli.
  4. W parafii św. Jakuba Apostoła w Brzesku od 3 do 5 marca będzie pierwsza z czterech tegorocznych serii KATECHIZACJI PRZEDMAŁŻEŃSKIEJ połączonej z dniem skupienia. Zapisy drogą elektroniczną przez formularz umieszczony na stronie parafii Brzesko. Szczegóły na afiszu w przedsionku.
  5. Do naszej świątyni z ofiar kolędowych zostały zakupione 4 nowe ornaty.
  6. Ofiary na kościół złożyli: Stanisława i Tadeusz Grzesik.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Trwajcie w Miłości.
  8. Ogłoszenia społeczne.
  • P. Adrian Zaleśny – Sołtys wsi Poręba Spytkowska informuje, że: Nakazy płatnicze za podatek rolny i podatek od nieruchomości będą możliwe do odebrania w Domu Ludowym w następujących terminach:

20-23 lutego w godzinach 16:30-18:30

25 lutego (niedziela) w godzinach 10:00-13:00 oraz 17:00 – 18:00

26-27 lutego w godzinach 16:30-18:30.

We wskazanych terminach będzie także możliwość opłacenia należności.

• Zakład Usług Kominiarskich z Tarnowa zawiadamia, że od 19 do 23 lutegor. będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe.
  • Świetlica Wiejska w Porębie Spytkowskiej oraz Porębskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne, zapraszają chętne osoby „wcześniej urodzone” do nowopowstającego Klubu Seniora. Spotkania będą miały miejsce w każdy wtorek od 14.00 do 19.00 w Świetlicy Wiejskiej./ szczegóły na plakatach/
  • Zespół Pieśni i Tańca „Porębianie” zapraszają wszystkich chętnych, młodszych i starszych, do wspólnego śpiewania w profesjonalnym CHÓRZE. Spotkanie organizacyjne będzie w czwartek o godz. 19.00 w Świetlicy Wiejskiej.
  1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, Bożej opatrzności, opieki Patronów i życzliwości ludzi. Szcześć Boże!

U progu Wielkiego Postu, postarajmy się kolejny raz uświadomić sobie, że Chrystus, który nie popełnił grzechu, umarł za grzechy wszystkich (także moje), aby wielu przyprowadzić do Boga.” A co ja mogę zrobić dla NIEGO?

Szczęść nam Boże na ten wyjątkowy czas!