6 Niedziela Wielkanocna – 5.05.2024

Dzisiejsza niedziela to 6 niedziela Wielkanocna. Pierwsza niedziela miesiąca. To również niedziele adoracyjna. Odpust w Uszwi.

• O godz. 9.00 modlimy się za przyczyną św. Floriana za naszych strażaków.
  • Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 16.00.
  • Nabożeństwa majowe w dni powszednie codziennie o godz. 17.30, a po nich Msza św.  /Komunikat ks. Bpa/
  1. W poniedziałek – święto św. Filipa i Jakuba Apostołów.
  • O godz. 6.00 wyruszy autokarowa pielgrzymka na Święty Krzyż.
  • W tym dniu Msza św. popołudniowa będzie o godz. 19.00, a po nabożeństwo majowe.
  1. W środę – uroczystość św. Stanisława Bpa i Męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji.
  • Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na obowiązkowe spotkanie ministrantów i lektorów.
  1. W czwartek:
  • Spotkanie organizacyjne przed I Komunią św. o godz. 18.30.
  • W tym dniu także rozpoczną się w naszej parafii Kwartalne Dni modlitw o Urodzaje i będą miały następujący porządek:
  • w czwartek, o godzinie 17.00 zgromadzimy się przy krzyżu na Kasztelana Spytka przy szklarni i przejdziemy w procesji ulicą Kasztelana Spytka w kierunku kościoła;
  • w piątek o godzinie 17.00 zgromadzimy się przy krzyżu na
    Tęczowej 37 /obok p. Grzesik/ i przejdziemy w procesji ulicą Tęczową i Kasztelana Spytka do kościoła;
  • w sobotę o godz. 17.00 zgromadzimy się przy krzyżu na rogu Skalnej i Bartłomieja i przejdziemy w procesji ulicą Świętego Bartłomieja do kościoła.

W te dni Nabożeństwo majowe będzie w czasie procesji. Bezpośrednio po procesji będzie Msza św. Za udział w tych dniach
w procesji modlitewnej o urodzaje możemy zyskać odpust zupełny.

1. W piątek – rozpoczęcie Nowenny do Ducha św. przed świętem Zesłania Ducha św.
  • Spotkanie RADY PARAFIALNEJ po Mszy św. wieczornej !!!
  • Schola parafialna, w przypadku bezdeszczowej pogody, zaprasza w tym dniu na śpiewaną „majówkę „ przy figurce Matki Bożej na skrzyżowaniu ulic św. Bartłomieja i Bystrej. Początek o godz. 19.30.
  1. W sobotę – od godziny 8.30 pierwsza spowiedź dla dzieci, które w najbliższą niedzielę przystąpią do pierwszej Komunii św., dla ich rodziców, rodzeństwa
    i chrzestnych.
  2. Następna niedziela (12 maja) – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. To druga niedziela miesiąca – składka na cele inwestycyjne.
  • Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz.7.00.
  • Wspominki roczne o godz. 8.30.
  • O godz. 11.00 I Komunia św. dzieci klas III.
  • Następnie Biały Tydzień dla dzieci pierwszokomunijnych z procesją wokół kościoła na nabożeństwie majowym.
  • W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego (19 maja) Rocznica I Komunii dla uczniów klasy IV o godz. 11.00.
  1. Składam serdeczne podziękowania:
  • rodzicom dzieci komunijnych za uporządkowanie terenu wokół kościoła: skoszenie trawy koło kościoła, na parkingach, na placu plebańskim;
  • firmie Dolas z Gnojnika, pana Daniela Dolasińskiego, za promocyjne wyczyszczenie kostki wokół kościoła.
  • panu Jackowi Święch za bezinteresowną pomoc w remoncie salki katechetycznej;
  • za ofiary na kościół: państwu Annie i Marianowi Hodurek, Barbarze
    i Janowi Misina, Magdalenie i Piotrowi König oraz Janinie i Adamowi Cygom.

Niech Pan Wam wszystkim wynagrodzi życzliwość, hojność i poświęcony czas! Bóg zapłać!

Specjalne podziękowania:

„Księże Proboszczu, księże Czesławie, drodzy Parafianie. Chciałam bardzo serdecznie podziękować za okazane nam serce, modlitwę, dobre słowo, pomoc materialną. Jestem otoczona ludźmi, którzy mi pomagają. Dom jest uprzątnięty z wszystkiego, co uległo zniszczeniu. Było bardzo dużo osób od razu do pomocy i przez te kilka dni zostało usunięte wszystko z domu, z poddasza. Ja, dziękuję Bogu, że ocalił nam życie i dom, że mamy do czego wrócić … Teraz też czuję Jego obecność i pomoc, właśnie w postaci osób, które do mnie przysyła. Pan Bóg chce dobra dla każdego człowieka. Każde dobro, które czynimy, wraca do nas.  Wiem, bo teraz tego doświadczam w całej mocy, każdego dnia. Ufam, że podniesiemy się z tego doświadczenia, bo przecież Bóg jest jak bijące serce, nie widzisz go, ale czujesz. Jeszcze raz dziękuję za tak bezinteresowną pomoc mojej rodzinie. Bóg zapłać każdemu  z Was. – Magdalena z dziećmi.”

1. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Grzegorz Bychawski. Od uczestników pogrzebu będzie 11 Mszy św. /do odebrania w zakrystii/.

2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego” i specjalnego wydania pt. „Miriam z Nazaratu”.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi i św. Bartłomieja – naszego patrona.

,,Trwajcie w miłości mojej… nazwałem was przyjaciółmi….” Niech się umacnia więź z Jezusem i trwanie w Nim, aby umacniała się nasza przyjaźń z Jezusem. Na tej drodze niech nas wspiera Boże błogosławieństwo. Szczęść Boże.