3 Niedziela zwykła – 21.01.2024

1. Dzisiaj – trzecia niedziela zwykła, wspom. św. Agnieszki, dziew. i męcz. To także niedziela Słowa Bożego. Z tej okazji zachęcamy częstego czytania Pisma św. a przy wyjściu do pobrania i osobistego rozważenia cytatu z Pisma Św., które znajduje się w koszyczku przy figurze św. Antoniego.
  • Dzisiaj Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Życzymy  błogosławieństwa Bożego i długich lat życia w jak najlepszym zdrowiu.
  • W dniu dzisiejszym gościmy w naszym kościele Chór Parafialny Cantabo Deo z Parafii pw. św. Antoniego w. Gołkowicach prowadzony przez p. Ilonę Jagieła. Chór zaśpiewa podczas Mszy św. o godz 9 i 11 i wystąpi z koncertem kolęd zaraz po Mszy św. o godzinie 9.00  i po Mszy o godz. 11.00. Zchęcamy do licznego udziału
    w koncertach, a pani dyrygent oraz chórzystom składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za przybycie, ubogacenie oprawą muzyczną Mszy św., a także za możliwość wysłuchania ciekawych aranżacji pięknych polskich kolęd i pastorałek.
  • W ostatnim czasie, w wieku 79 lat, Pan wezwał do wieczności śp. + Kazimierza Kolarza. Jego pogrzeb będzie dzisiaj o godz. 14.00 /poł godz. wcześniej różaniec/. Polecajmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: – Dobry Jezu , a nasz Panie….
  1. W środę – wspom. św. Franciszka Salezego, bpa i dok. Kośc. Nowenna Do MBNP. To Światowy Dzień Środków Masowego przekazu – módlmy się, aby pracownicy mediów z  poszanowaniem przekazywali prawdę, do której prawo mają wszyscy obywatele.
  • 19.30 spotkanie młodzieży w Domu Ludowym.
  1. W czwartek – święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła, zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  2. W piątek – św. św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów, Dzień Islamu w kościele katolickim w Polsce.
  3. W sobotę – Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
  • o godz. 9.00 spotkanie LSO .
  • o godz. 10.00 spotkanie DSM.
  1. Kolejna niedziela to 4 niedziela zwykła, Światowy Dzień Chorych na Trąd.
  2. Grupy działające w naszej parafii serdecznie zapraszają na kiermasz ciast, który będzie miał miejsce w niedzielę tj. 28 stycznia br. na placu kościelnym, po Mszach Świętych. Zebrane środki będą przeznaczone na działanie naszych grup parafialnych. Już dziś zapraszamy 11 lutego na różaniec o godz. 10.30 podczas, którego będziemy polecać wszystkich ofiarodawców.
  3. Również w niedzielę, 28 stycznia, przewodnik grupy 8 św. Stanisława BM PPT, zaprasza pielgrzymów na spotkanie opłatkowe i wspólne kolędowanie do Brzeskiej Fary. Rozpoczęcie spotkania Eucharystią w intencji pielgrzymów i ich rodzin o godz. 16:00, następnie spotkanie w Auli Chrystusa Króla.
  4. Bóg zapłać za ostatnią składkę inwestycyjną.
  5. Bóg zapłać za ofiarę na kościół: Marii i Kazimierzowi Guzik oraz Marii i Andrzejowi Pytka.
  6. W przedsionku kościoła są blankiety wpłaty darowizny na kościół, z której warto skorzystać, by potem odpisać wysokość darowizny od podatku – zachęcam do tej formy wparcia naszej parafii.
  7. W tym tygodniu dalszy ciąg kolędowej wizyty duszpasterskiej /patrz obok/.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego, Trwajcie w miłości.
  9. Wszystkim, solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi i św. Bartłomieja – naszego patrona.

„Nieznajomość Pisma św. jest nieznajomością Chrystusa – niech Niedziela Biblijna ożywi w nas chęć poznania Pisma Św. a przez to poznania Chrystusa – naszego Mistrza i Pana. Niech On nam towarzyszy i błogosławi! Szczęść Boże!