4 Niedziela Adwentu Rok B

1. Dzisiaj – czwarta niedziela adwentu – wigilia Bożego Narodzenia.
  • Nie będzie Mszy św. popołudniowej o godz. 16.00.
  • W tym czasie gromadzimy się na wieczerzy wigilijnej w naszych domach. Postarajmy się, aby miała ona rodzinny, tradycyjny, ale przede wszystkim  religijny charakter /wspólna modlitwa, fragment Pisma św. o narodzeniu Chrystusa, łamanie się opłatkiem, oraz śpiew kolęd, zachowajmy tradycyjny post. Na stronie internetowej są do pobrania dwa formularze (do wyboru), mogące nam posłużyć do religijnego przeżycia tego wyjątkowego czasu. Gdyby ktoś nie miał jeszcze poświęconego opłatka to są one dostępne w zakrystii.
  • Na ten wyjątkowy wieczór można zabrać do naszych domów betlejemskie światełko.
  • Pasterka o 24.00 – składka na pasterce na Fundusz Obrony Życia.
  • O 30 min. przed Pasterką zapraszamy na wspólne czuwanie, oczekiwanie na Narodzenie Pana Jezusa, prowadzone przez dzieci i młodzież naszej parafii.
  1. W poniedziałek – uroczystość Bożego Narodzenia /Msze św. jak w niedzielę/.
  2. We wtorek – święto św. Szczepana pierwszego męczennika.
  • Msze św. dopołudniowe jak w niedzielę, nie będzie Mszy św. popołudniowej o godz. 16.00 /intencja przeniesiona na godz. 11.00/ – składka na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  • Po sumie o godz.11.00 poświęcenie owsa.
  1. W środę – św. Jana Ewangelisty, po Mszy porannej poświęcenie wina.
  2. W czwartek – świętych Młodzianków Męczenników – po Mszy wieczornej błogosławieństwo małych dzieci.
  3. W sobotę o 18.00 w naszym kościele odbędzie się koncert – wspólne kolędowanie – prowadzony przez Zespół Porębianie oraz Grupy parafialne. Serdecznie zapraszamy.
  4. W następną niedzielę – świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
  • O godz. 15.00 Msza św. popołudniowa i nabożeństwo na zakończenie Starego Roku.
  1. Bóg zapłać za ofiarę na kościół p. Benedyktowi Matura z rodziną.
  2. Podziękowanie: „Rada Rodziców i Nauczyciele Szkoły Podst. w Porębie Spytkowskiej składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w kiermaszu świątecznym. Kwota, którą pozyskaliśmy dzięki Waszemu dobremu sercu wyniosła 7 tyś. zł. i zostanie przeznaczona na sfinansowanie altany i grilla dla uczniów. Bardzo dziękujemy.”
  3. Pod figurą św. Antoniego są jeszcze do nabycia świece rozprowadzane przez Caritas w ramach tradycyjnej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Chciejmy je zabrać do domów i wspomóc dzieci.
  4. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. + Rafała Gołąb. Od uczestników pogrzebu będzie 6 mszy św. /rozpiska w zakrystii/. Dobry Jezu …
  5. W tym tygodniu rozpoczniemy kolędę – wizytę duszpasterską /patrz obok/
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest okolicznościowy Gość niedzielny.
  7. Wszystkim, solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi i św. Bartłomieja – naszego patrona.

„Bóg robi wszystko, co się da, aby być blisko nas”. W tym szczególnym czasie nie zapomnijmy o tym. Szczęść Boże!