1 Niedz. po Nar. Pańskim – Świętej Rodziny – Rok B

 1. Dzisiaj – – niedziela świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. 
  • . 15.00 Msza św. popołudniowa i nabożeństwo na zakończenie Starego Roku. W tym dniu można zyskać odpust zupełny po spełnieniu zwykłych warunków, za pobożnie i publicznie odmówienie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy…” /co uczynimy na tym nabożeństwie/
 2. W poniedziałek – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok, Światowy Dzień Modlitw o Pokój, składka do dyspozycji Biskupa Tarnowskiego /Msze św. jak w niedzielę/
 3. We wtorek -wsp. św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu – bpa i dok. Kościoła.
 4. W środę – I środa miesiąca
 • możliwość spowiedzi od 16.30
 • nowenna do MBNP. Przy figurze św. Antoniego do puszki można wrzucać podziękowania i prośby do MBNP.
 1. W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca
 • możliwość spowiedzi od 16.30
 • Msza św. o 17.00 – modlimy się o nowe powołania i za powołanych.
 1. W piątek – I piątek miesiąca
 • Ks. Czesław odwiedzi swoich chorych od godz. 8.00
 • od 16.30 możliwość spowiedzi
 • o 17.00 Msza św. wotywna do Najświętszego, Sercu PJ podczas, której wspieramy duchowo i materialnie misje św.
 • Po Mszy św. adoracja Najświętszego. Sakramentu i wieczór uwielbienia prowadzony przez scholę, zakończony błogosławieństwem lurdzkim. Zapraszamy!
 1. W sobotę – uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli
 • Msze św. jak w każdą niedzielę z poświęceniem otrzymanego przy opłatkach: złota, kadzidła, mirry i kredy. Zechciejmy je ze sobą przynieść do kościoła.
 • W tym dniu w naszej diecezji jest Dzień Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dziecka. Składka na cele misyjne.
 • Po Mszy św. o 9.00 rozesłanie Kolędników misyjnych. Przyjmijmy ich życzliwe, bo ich wysiłek i trud to wkład na rzecz dzieci z krajów misyjnych.
 1. Następna niedziela – to niedziela Chrztu Pańskiego. I niedziela miesiąca. Składka na cele diecezjalne.
 2. Bóg zapłać za ofiarę na kościół pewnej rodzinie z ul. Bystrej i Tęczowej, Marii i Zbigniewowi Brzezina, Monice i Michałowi Baka, Małgorzacie i Piotrowi Maj, Halinie i Krzysztofowi Lesiewicz oraz Agacie Gicali-Nowak.
 1. Dziękujemy rodzinom, które pięknie udekorowały nasz kościół na święta i urządziły szopkę. Dzieciom i młodzieży za wprowadzenie nas w klimat świąt przez piękne misterium przed Pasterką. Zespołowi Porębianie i Grupom parafialnym za wczorajsze prowadzenie wspólnego kolędowania. Wszystkim za troskę o naszą parafię i nasz kościół – Bóg zapłać!
 2. W tym tygodniu kolędowa wizyta duszpasterska będzie według ustalonego harmonogramu /patrz obok/
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. mszalne
 4. Wszystkim, solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi i św. Bartłomieja – naszego patron.

 

„Przeżywamy bardzo rodzinny czas. Bez rodziny nie byłoby Bożego Narodzenia. Dbajmy o rodziny i bądźmy niestrudzonymi obrońcami chrześcijańskich wartości
w rodzinie. Być ojcem i matką, to honor i zaszczyt, ale być dobrym rodzicem, to najtrudniejsze zadanie. Niech błogosławieństwo Boga Ojca prowadzi nas i nasze rodziny!