3 Niedziela Adwentu Rok B

1. Dzisiaj – trzecia niedziela adwentu – nazywana Gaudete – radujcie się.
  • Po Mszy św. o godz. 16.00 nowenna do Dzieciątka Jezus.
  • Rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
  • Dziękuję za ostatnią składkę inwestycyjną i do puszek na Kościół na Wschodzie. Bóg zapłać!
  1. Zachęcamy do udziału w roratach: dorosłych o 6.30 /wcześniej godzinki/, a dzieci o 17.00.
  • Na ostatnie roraty, w sobotę 23 grudnia, proszę, aby dzieci przyniosą wyklejone plansze.
  1. W środę 20 grudnia od godz. 8.00, przed świętami, odwiedzimy z Sakramentami świętymi osoby chore i starsze. Prosimy o zgłaszanie swoich bliskich w zakrystii lub
    w kancelarii.
  2. W czwartek – po roratach wieczornych zapraszamy dzieci, młodzież oraz wszystkich którzy chcą włączyć się w tegoroczną kolędę misyjną, która będzie w święto Trzech Króli.
  3. Następna niedziela – 24 grudnia– to czwarta niedziela adwentu – wigilia Bożego Narodzenia.
  • W tym dniu nie będzie Mszy św. popołudniowej o godz. 16.00.
  • W tym czasie gromadzimy się na wieczerzy wigilijnej w naszych domach. Postarajmy się, aby miała ona rodzinny, tradycyjny, ale przede wszystkim  religijny charakter /wspólna modlitwa, fragment Pisma św. o narodzeniu Chrystusa, łamanie się opłatkiem, oraz śpiew kolęd, zachowajmy tradycyjny post. Na stronie internetowej są do pobrania dwa formularze (do wyboru), mogące nam posłużyć do religijnego przeżycia tego wyjątkowego czasu.
  • Pasterka o 24.00 – składka na pasterce na Fundusz Obrony Życia.
  • O 23.40 krótkie przedstawienie bożonarodzeniowe i śpiew kolęd. Zapraszamy.
  1. Dziękuję Radzie Parafialnej za rozprowadzenie opłatków wigilijnych, kadzidła oraz kredy na Trzech Króli. Bóg zapłać!
  • Dziękuję także wszystkim Parafianom za złożone przy tej okazji „ofiary opłatkowe” przeznaczone na cele liturgiczne.
  • Gdyby ktoś nie miał jeszcze poświęconego opłatka to są one dostępne w zakrystii.
  1. Pod figurą św. Antoniego są jeszcze do nabycia świece rozprowadzane przez Caritas w ramach tradycyjnej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Chciejmy je zabrać do domów, aby ich płomień na stole wigilijnym przypominał nam o tych, którzy dzięki naszemu sercu i finansowemu wsparciu mogą bardziej dostatnio spędzić te świąteczne chwile.
  2. Parafialnemu Caritas dziękuję za rozwiezienie wczoraj paczek dla potrzebujących w naszej parafii. Niech Pan wynagradza Wasze zaangażowanie potrzebnymi łaskami !
  3. Bóg zapłać za ofiarę na kościół p. Bożenie i Stanisławowi Góra, Halinie i Władysławowi Daniec, Bogusławie i Bogusławowi Piskuła, Edycie i Rafałowi Klimek oraz Piotrowi Janowi Kazek.
  4. Bóg zapłać pewnej rodzinie za ofiarowanie do kościoła choinek na święta.
  5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. + Franciszka Wójcika. Od uczestników pogrzebu będzie 9 mszy św. /rozpiska w zakrystii/. Dobry Jezu …
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  7. Wszystkim, solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi
    i św. Bartłomieja – naszego patron.

Cieszmy się, bo Pan nadchodzi, abyśmy życie mieli i mieli je w obfitości. Szczęść Boże!