34 Niedziela zwykła – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

34 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 XI 2023r.

Dzisiaj – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej i światowy Dzień Młodzieży w diecezjach.

• Na Mszy św. o 11.00 nastąpi przyjęcie 3 aspirantów do grona ministrantów.
  • Koronka z wypominkami rocznymi o 8.30.
  • Różaniec z wypominkami listopadowymi o godz. 15.30, później wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ i Akt poświecenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi z racji uroczystości /można zyskać odpust zupełny/.
  • Komunikat Biskupa Tarnowskiego.
  1. We wtorek – przypada 14 rocznica święceń Biskupich ks. Andrzeja Jeża – Biskupa tarnowskiego. Na Mszy św. porannej będziemy polecać Jego osobę i posługę Bożej opatrzności i Bożej miłości.
  2. W środę – od godz. 16.00 spowiedź św. przed I Piątkiem i Adwentem.
  • różaniec z wypominkami listopadowymi o 16.30, a po nim Msza św. o godz. 17.00.
  1. W czwartek – święto Św. Andrzeja – Apostoła.
  • Spowiedź św. od 16.00.
  • Różaniec z ostatnimi wypominkami listopadowymi o 16.30, a po nim Msza św. o godz. 17.00 z liturgicznym  obrzędem przyjęcia do Apostolatu Margaretka.
  1. W piątek – przypada pierwszy piątek miesiąca Duchowo
    i materialnie wspieramy misje święte.
  • Do chorych udamy się od godz.8.00.
  • Okazja do spowiedzi od 16.00.
  • W I piątek miesiąca nabożeństwo do NSPJ, wieczorem odmówimy wspólnie Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Oddania, następnie schola parafialna poprowadzi adorację uwielbienia Boga w Najświętszym Sakramencie. Całość zakończy Błogosławieństwo Lourdzkie. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo, aby Bóg był uwielbiony, abyśmy jednoczyli się wokół naszego Boga i Pana.
  1. W sobotę – przypada I sobota miesiąca – zawierzamy siebie i nasze rodziny Niepokalanemu Sercu NMP.
  2. Następna niedziela 3 grudnia – to pierwsza niedziela Adwentu.
  3. W imieniu parafii serdecznie dziękuję za ofiarność w 2 niedzielę miesiąca i wparcie do puszek na wsparcie Kościoła
    w Potrzebie. Bóg zapłać!
  4. Ofiary na kościół złożyli: p. Bożena i Wiesław Kurek. Bóg zapłać!
  5. Przypominamy, że 9 grudnia 2023r. (piątek), w parafii św. Jakuba Ap. w Brzesku rozpocznie się ostatnia w tym roku edycja weekendowej Katechizacji Przedmałżeńskiej (tzw. Kursu) połączona z Dniem Skupienia. Zapisy prowadzone są przez formularz elektroniczny umieszczony na stronie internetowej parafii św. Jakuba w Brzesku. Szczegóły na plakacie.
  6. Stowarzyszenie „Przejście” organizuje warsztaty i rekolekcje oraz służy pomocą w leczeniu traumy po wypadkach – szczegóły na plakatach.
  7. Ogł. społeczne : „Burmistrz Brzeska oraz Klub Honorowych Dawców Krwi MOTOJADOWNIKI zapraszają w dniu 2 grudnia 2023 r. (sobota) w godz. od 11:30 – 15:30 na Plac Kazimierza w Brzesku, na akcję krwiodawstwa  zorganizowaną w ramach otwarcia lodowiska. Dla dawców darmowe wejściówki na lodowisko”.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  9. Wszystkim, solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi
    i św. Bartłomieja – naszego patron.
  • Korzystając okazji składam serdeczne podziękowania za modlitwę i wszelką życzliwość okazywaną mi z tej okazji.

Każdego dnia rozwijajmy w sobie miłość wobec drugiego człowieka, bo to właśnie ona jest sprawdzianem naszej wiary w Jezusa Chrystusa  Króla Wszechświata i stale podążajmy tą drogą.