33 Niedziela zwykła

                             33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 XI 2023r.

 1. Dzisiaj – Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Światowy Dzień Ubogich – Składka do puszek na „Kościół Prześladowany” /zwłaszcza na Bliskim Wschodzie/.
 • Koronka z wypominkami rocznymi o 8.30.
 • Różaniec z wypominkami listopadowymi o godz. 15.30.
 1. Z radością informuję, że w piątek 17 listopada, w kościele św. Jakuba do grona lektorów zostało przyjętych 2 młodzieńców z naszej parafii – Eryk Ćwik i Wiktor Święch. Chłopcom i ich rodzicom serdecznie gratuluję i życzę Bożego błogosławieństwa na tę służbę Bogu i ludziom.
 2. W poniedziałek – wsp. Św. Rafała Kalinowskiego – prezb.
 3. We wtorek – wsp. Ofiarowania NMP
 4. W środę: – wsp. Św. Cecylii – dziewicy i męcz. Patronki muzyki i śpiewu kościelnego.
 • Różaniec z wypominkami listopadowymi o 16.30, a po nim Msza św.
  o godz. 17.00 /także w piątek i sobotę/.
 • Spotkanie Andrzejkowe dla LSO, DSM-u i Grupy Młodzieżowej od 17.30 w Domu Ludowym.
 1. W czwartek – o godz. 19.00 Msza św. w int. zmarłych księży z naszego dekanatu, sprawowana przez księży z Dekanatu Brzesko.
 2. W piątek – wsp. św. Andrzeja Dung-Lac, prezb. i Towarzyszy, męcz. koreańskich.
 3. W niedzielę 26 listopada przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej i światowy Dzień Młodzieży w diecezjach.
 • Na Mszy św. o 11.00 nastąpi przyjęcie 3 aspirantów do grona ministrantów.
 1. W imieniu parafialnej Caritas serdecznie dziękuję za zrozumienie i hojne wsparcie finansowe akcji „Rogale Świętomarcińskie” i nie tylko… Niech uśmiech i radość na twarzach obdarowanych będzie dla nas nagrodą. Bóg zapłać!
 2. W ostatnim czasie odbył się pogrzeb śp. + Marii Liszka, od uczestników pogrzebu będzie 7 mszy św. /do odebrania w zakrystii/.
 3. Ofiary na kościół złożyli: p. Teresa i Paweł Francuz, Emilia i Edward Stec, Ewa Karaś, Agnieszka i Krzysztof Piskuła, Renata Zawadzka, Anna i Jakub Tota. Bóg zapłać!
 • Panu Grzegorzowi Zgraja również serdecznie dziękuję za bezpłatne udostępnienie koparki, i ofiarę z tym związaną złożoną na kościół, a panom: Rafałowi Samek, Łukaszowi Pajor i Markowi Put za bezinteresowne wykonanie schodów do budynku katechetycznego! Niech Pan wynagrodzi wszelkim dobrem!
 1. Przypominamy, że 9 grudnia 2023r. (piątek), w parafii św. Jakuba Ap. w Brzesku rozpocznie się ostatnia w tym roku edycja weekendowej Katechizacji Przedmałżeńskiej (tzw. Kursu) połączona z Dniem Skupienia. Zapisy prowadzone są przez formularz elektroniczny umieszczony na stronie internetowej parafii św. Jakuba w Brzesku. Szczegóły na plakacie.
 2. Stowarzyszenie „Przejście” organizuje warsztaty i rekolekcje oraz służy pomocą w leczeniu traumy po wypadkach – szczegóły na plakatach.
 3. Ogłoszenie społeczne z MOPSu /patrz kartka/
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego i Małego Gościa. 
 5. Wszystkim, solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi
  i św. Bartłomieja – naszego patrona.

       Idziemy do świata z darami otrzymanymi na Eucharystii. Idźmy rozwijać dobre dzieła, które Bóg w nas rozpoczął. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w trwaniu
w Jego nauce i dobrym wykorzystaniu otrzymanych talentów. Szczęść Boże!