1 Niedziela Adwentu Rok B

1 NIEDZIELA ADWENTU – 3 XII 2023

1. Dzisiaj – pierwsza Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny i czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W adoracji dziękujemy za zakończony Synod Diecezjalny.
  2. Od dzisiaj zachęcamy do udziału w roratach: dorosłych o 6.30 /wcześniej godzinki/, a dzieci z lampionami na 17.00. Podczas nabożeństwa dzieci otrzymają planszę z naklejki.
  3. W poniedziałek – wsp. św. Barbary, dziew. i męcz. Patronalne święto górników.
  4. W środę – Św. Mikołaja – Bpa, opiekuna dzieci.
  5. W czwartek – wsp. Św. Ambrożego bpa i Dr K., pierwszy czwartek miesiąca.
  6. W piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  • Msze św. z kazaniem o 7.00; 9.00 i 17.00.
  • O godz. 12.00 GODZINA ŁASKI. Zapraszamy na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. W tym czasie będziemy prosili o potrzebne łaski dla nas i całego świata.
  • Na 17.00 zapraszamy DSM w ich patronalne święto.
  • Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  1. Następna niedziela – to druga niedziela adwentu – składka na cele inwestycyjne.
  • zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o 7.00,
  • wspominki roczne o 8.30,
  • Msza św. ze szczególnym udziałem dzieci o 11.00.
  • Po Mszy św. o 11.00 będziemy gościć w naszym kościele św. Mikołaja. Zapraszamy na spotkanie z nim wszystkie dzieci, zwłaszcza te zaangażowane w grupy działające przy naszej parafii. /Jeśli ktoś z parafian chciałby pomóc dotrzeć św. Mikołajowi do ich pociech to zapraszamy wcześniej do zakrystii.
  1. Pod figurą św. Antoniego są świece rozprowadzane przez Caritas w ramach tradycyjnej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świecę dużą to co najmniej 24,00 zł, a za małą 9,00 zł. Można także pobrać z przedsionka pustą torbę charytatywną, a potem wypełnioną przynieść do zakrystii lub przekazać bezpośrednio Caritasowi jako pomoc potrzebującym na święta.
  2. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w środę wieczorem.
  • W najbliższym czasie Radni dotrą do naszych domów z opłatkami i kadzidełkami na Trzech Króli. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na cele związane z liturgią. Można je również złożyć w kopercie na tacę z napisem „opłatki”.
  1. Bóg zapłać za ofiarę na kościół rodzinie Solaków. Dziękuję także pewnej rodzinie za przygotowanie wieńca adwentowego i wystroju kościoła. Bóg zapłać! Dziękuję pani Agacie Gicali-Nowak, właścicielce Biura Rachunkowego, za całoroczną troskę o sprawy podatkowe naszej parafii. Modlitwą także obejmujemy tych, którzy w jakikolwiek sposób pomagają nam i naszej parafii. Bóg zapłać!!!
  2. Ogłoszenie społeczne: /patrz kartki/ Urząd Miejski informuje o możliwości zakupu węgła po 1500 zł za tonę – szczególny w gablocie.
  3. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. + Artura Toty. Od uczestników pogrzebu będzie 5 mszy św. /rozpiska w zakrystii/. Dobry Jezu …
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  5. Wszystkim, solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi i św. Bartłomieja – naszego patron.

W adwencie będziemy często słyszeć wezwanie: „Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie”. Jezus Chrystus, Który jest, i Który był i Który przychodzi, niech ponownie pojawi się w naszym życiu i niech nam towarzyszy. Szczęść Boże.