32 Niedziela zwykła

• 32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 XI 2023r.
  1. Dzisiaj – druga niedziela miesiąca, składka na cele inwestycyjne – Bóg zapłać. Dzisiaj przypada także Światowy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
  • Zmiany tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00
  • Msza św. ze szczególnym udziałem dzieci o godz. 11.00
  • Różaniec z wypominkami listopadowymi o godz. 15.30
  1. Nasza parafialna Caritas organizuje akcję charytatywną pod nazwą „Rogale Świętomarcińskie” i nie tylko… Zebrane środki zostaną przekazane na zakup świątecznych paczek żywnościowych dla potrzebujących z naszej parafii. Zachęcamy do udziału w tej szlachetnej akcji.
  2. W ciągu całego tygodnia różaniec z wypominkami listopadowymi o godz. 16.30 , a po nim Msza św. Zapraszamy!
  3. W poniedziałek – wsp. Benedykta, Jana, Mateusza i Krystyna – Pierwszych męczenników Polskich.
  4. W środę:
  • Różaniec z wypominkami listopadowymi o 16.30, a po nim Msza św. o godz. 17.00.
  • Na różaniec z wypominkami oraz Mszę św. zapraszamy szczególnie dzieci i rodziców kl. 3 w ramach duchowego przygotowania do 1 Komunii św.
  • Spotkanie Grupy Młodzieżowej o 19.30.
  1. W piątek – wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, zak.
  • Po Mszy św. wieczornej, na plebanię, zapraszam nową Parafialną Radę Duszpasterską.
  1. W sobotę – wsp. bł. Karoliny Kózkówny, dziw. i męcz., Święto patronalne Ruchu Czystych Serc.
  • Spotkania LSO i DSM o ustalonych godzinach.
  1. W niedzielę 19 listopada przypada Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Światowy Dzień Ubogich – Składka do puszek na „Kościół Prześladowany” /zwłaszcza na Bliskim Wschodzie/.
  2. 9 grudnia 2023r. (piątek), w parafii św. Jakuba Ap. w Brzesku rozpocznie się ostatnia w tym roku edycja weekendowej Katechizacji Przedmałżeńskiej (tzw. Kursu) połączona z Dniem Skupienia. Zapisy prowadzone są przez formularz elektroniczny umieszczony na stronie internetowej parafii św. Jakuba w Brzesku. Szczegóły na plakatach i stronie parafii św. Jakuba Ap. w Brzesku.
  3. Stowarzyszenie „Przejście” organizuje warsztaty i rekolekcje oraz służy pomocą w leczeniu traumy po wypadkach – szczegóły na plakatach.
  4. Ofiary na kościół złożyli: Kinga i Mateusz Dziad, Krystyna
    i Zbigniew Dziad, Rodzina Sadowskich. Bóg zapłać!
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego” i „Promyczka Dobra”.
  6. Wszystkim, solenizantom i jubilatom tego tygodnia – zwłaszcza Renatom i Karolinom, w tym naszej organistce pani Renacie – składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi i św. Bartłomieja – naszego patrona.

Wszystkim Wam – drodzy parafianie i goście życzę czujności i roztropności „mądrych panien” z dzisiejszej Ewangelii  oraz dużo mądrości Bożej
w codziennym życiu.  Niech Boże błogosławieństwo nas na tej drodze wspiera. Szczęść Boże!