31 Niedziela zwykła r A

NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 XI 2023r.

1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. będzie adoracja. Składka na cele diecezjalne. O 15.30 różaniec z wypominkami listopadowymi.
  2. Przez cały tydzień – poza czwartkiem – różaniec z wypominkami listopadowymi
    o godz. 16.30, a po nim Msza św. o 17.00.
  3. W środę w naszej parafii – jak co roku 8 listopada – przypada doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu:
  • 13. 00 – rozpoczęcie adoracji
  • 16,30 – różaniec z wypominkami listopadowymi
  • 17.00 – nieszpory
  • po nieszporach Msza św.
  1. W czwartek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  2. W piątek – św. Leona Wielkiego. Pap. i dok. Kość.
  3. W sobotę 11 listopada – Święto Narodowe – 105 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. O godz. 8.00 serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w Mszy św. w intencji naszej ukochanej Ojczyzny.
  • W sobotę przypada również wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa oraz odpust w Gnojniku – suma o godz. 11.00
  1. Niedziela 12 listopada – to druga niedziela miesiąca – składka inwestycyjna.
  • Rano zmiany tajemnic różańcowych.
  • O 11.00 Msza św. ze szczególnym udziałem dzieci.
  • W tym dniu przypada również Światowy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym”.
  1. W minioną niedzielę zakończyły się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W sumie oddano 290 ważnych głosów. Wybrano 9 osób, które uzyskały największą liczbę zgłoszeń.
  • Lista wybranych przez Parafian Radnych:
    • Pan Rafał Stelmach z ul. Tęczowej
    • Pan Grzegorz Hodurek z ul. Bystrej
    • Pan Henryk Anioł z ul. Granicznej
    • Pan Marcin Put z ul. Bystrej
    • Pani Wiesława Put z ul. Jodłowej
    • Pan Grzegorz Kozdrój z ul. Bystrej
    • Pani Dominika Bakalarz z oś. Uroczego
    • Pani Grażyna Kasperczyk z ul. Tęczowej
    • Pan Adam Stoliński z ul. Skalnej

Dziękuję za wszystkie oddane głosy. Do Rady wchodzą także z urzędu :

• Proboszcz – Andrzej Papież
  • Rezydent – Czesław Bachula
  • Pani Renata Osiełkiewicz – Stan – organistka
  • Pan Mariusz Stan – szafarz
  • Pan Paweł Święch –  przedstawiciel Firmy Pogrzebowej
  • Pierwsze spotkanie Rady Duszpasterskiej odbędzie się w następny piątek tj. 17.11.2023r. po Mszy św. wieczornej. Gratulujemy nowo wybranej Radzie i dziękujemy za chęć podjęcia współpracy dla dobra całej wspólnoty parafialnej.
  1. Według tradycji przez cały listopad modlimy się modlitwą różańcową z wypominkami:
  • roczne wypominki w każdą niedzielę o godz. 8.30,
  • listopadowe wypominki poł godziny przed wieczorną Mszą św. czyli o 16.30. (Gdyby były jakieś nieścisłości to proszę zgłosić).
  • Dziękujemy za wszelkie ofiary pieniężne składane z racji wypominek – Bóg zapłać!
  • Oprócz czytanych wypominek odprawimy z ks. Czesławem również po kilka Mszy św. za dusze wypominane w naszej parafii.
  1. Nasza parafialna Caritas organizuje akcję charytatywną pod nazwą „Rogale Świętomarcińskie” i nie tylko… W ramach tej akcji można będzie nabyć różne słodkości. Zebrane środki zostaną przekazane na zakup świątecznych paczek żywnościowych dla potrzebujących z naszej parafii. Zachęcamy do włączenia się w to szlachetne przedsięwzięcie.
  2. Ofiary na kościół złożyli: Danuta i Zbigniew Ratowscy, Krystyna i Kazimierz Zygmunt. Bóg zapłać!
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego” i „Promyczka Dobra”.
  4. Wszystkim, solenizantom i jubilatom tego tygodnia – zwłaszcza Leonom i Marcinom – składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi i św. Bartłomieja – naszego patrona.

Mamy jednego Mistrza, którego posłał Ojciec – Jezusa Chrystusa, a więc nie głośmy samych siebie, ale swoim życiem świadczmy prawdziwą Ewangelię.  Szczęść Boże!