30 Niedziela zwykła

30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 X 2023r.

1. 30 Niedziela zwykła – Rocznica poświęcenia własnego Kościoła.
  • Dzisiaj jest ostateczny termin zgłaszania trzech kandydatów do Rady Parafialnej.
  • Po Mszy św. o godz. 11.00 nastąpi rozstrzygniecie konkursu różańcowego oraz rozdanie nagród.
  1. We wtorek – ostatnie nabożeństwo różańcowe. Dziękujemy wszystkim, a zwłaszcza dzieciom za wspólna modlitwę. Zapraszamy dzieci z planszami.
  • Od godz. 16.00 będzie okazja do spowiedzi św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych, Dniem Zadusznym i pierwszym piątkiem miesiąca.
  1. W środę – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o 7.00; 9.00; 11.00 i o 14.00 na cmentarzu.
  • W tym dniu nie będzie już Mszy św. o 16.00.
  • Jak co roku liczymy na pomoc Ochotniczej Straży Pożarnej.
  • Dorocznym zwyczajem przy bramie cmentarza, będzie kwesta (zbiórka) na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  1. W czwartek – Dzień Zaduszny, Msze św. o 6.30; 7.00; 9.00 oraz ok 17.00 ( po powrocie z cmentarza).
  • O godzinie 15.30 zgromadzimy się na cmentarzu, tam będzie procesja z modlitwami za zmarłych i w drodze do kościoła różaniec z wypominkami.
  • Wypominki listopadowe i Różaniec /Koronka/ do 8 listopada w dni powszednie o 16.30 a po nim o 17.00 Msza św.
  • Przez Oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych, czyli przez 8 kolejnych dni, mamy możliwość zyskania odpustu zupełnego za dusze w czyśćcu cierpiące pod zwykłymi warunkami – nawiedzenie cmentarza i modlitwa przy grobie.
  • Zachęcam do składania kartek z wypominkami, jako formy naszej modlitewnej pamięci.
  1. Piątek – to pierwszy piątek miesiąca.
  • Wyjazd do chorych od 8.00.
  • Od 16.00 okazja do spowiedzi z racji pierwszego piątku.
  • W tym dniu wspieramy duchowo i materialnie misje święte.
  1. Sobota – św. Karola Boromeusza bpa; pierwsza sobota miesiąca.
  2. Niedziela 5 listopada
  • pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna.
  • składka na potrzeby diecezjalne.
  1. W ostatnią niedzielę w całej Polsce odbyło się coroczne liczenie wiernych uczestniczących w Eucharystii. W naszej parafii w niedzielnych Mszach świętych wzięło udział 772 osoby, a do Komunii św. przystąpiło około 337 osób na 2100 parafian..
  2. W ostatnim czasie odbył się pogrzeb śp. + Eugeniusza Jurgały – Dobry Jezu , a nasz Panie…. – od uczestników pogrzebu będzie 6 mszy św., /do odebrania w zakrystii/.
  3. Dziękuję za odnowienie kaplicy cmentarnej (odmalowanie wnętrza, odnowienie drzwi, zakup kamienia elewacyjnego). Całkowity koszt inwestycji – 4.100 zł – pokryła firma pogrzebowa p. Janusza Ratowskiego i p. Pawła Święcha. Dziękuję także Janowi Jędryka i p. Adamowi Waśko za bezinteresowne obłożenie kaplicy kamieniem. Bóg zapłać!
  1. Ofiary na kościół złożyli: Helena i Józef Fasuga, Jerzy i Cecylia Brzezina, Aldona i Zdzisław Gicala… Bóg zapłać!
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, „Trwajcie w miłości”.
  3. Wszystkim, solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi i św. Bartłomieja – naszego patrona.

Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam zachować piękno świątyń naszych serc, by Bóg w nasz mieszkał. Najbliższe dni listopadowej zadumy wypełnijmy ufną modlitwą za zbawienie naszych zmarłych i o przemianę serc nas samych. Szczęść Boże