29 Niedziela zwykła

29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 X 2023

1. Dziś 29 niedziela zwykła – uroczystość Jana Pawła II – patrona Małopolski, rozpoczęcie tygodnia misyjnego i coroczne liczenie wiernych.
  2. Nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 16.00, a w dni powszednie o godz. 17.00,  po nich Msza św. Zachęcamy do udziału.
  3. W czwartek koncert „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II” – w sali Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku o godzinie 18:00. Wstęp wolny. Zachęcamy!
  4. W sobotę – wspomnienie św. Szymona i Judy Tadeusza, Ap
  5. Niedziela 29 października – Rocznica Poświecenia własnego Kościoła.
  6. Wczoraj odbyła się pielgrzymka do sanktuariów Maryjnych w Ludźmierzu i Zakopanem. Wszystkim pielgrzymom dziękuję za udział i wspólną modlitwę. Msza św. za uczestników i ich rodziny będzie odprawiona 14.12.2023r. o g. 17.00.
  7. Zbliża się miesiąc listopad – uporządkujmy groby naszych bliskich i zabierzmy kartki na wypominki roczne i listopadowe!
  8. Dziękujemy za udział w konkursie na własnoręcznie zrobiony różaniec. Prace możemy podziwiać na wystawie przy ołtarzu Matki Bożej. Rozdanie nagród odbędzie się w kolejną niedzielę, tj. 29 października, po Mszy św. o godz. 11.00   Niech Maryja wynagrodzi wszystkim zaangażowanie i włożony wysiłek swoim wstawiennictwem i opieką!
  9. Powstała już lista kandydatów do Rady Parafialnej. Proszę pełnoletnich parafian o pobranie i zaznaczenie na niej 3 kandydatów. Do niedzieli /29 października/ włącznie uzupełnioną listę należy wrzucić do wystawionych puszek.
  10. Ofiary na kościół złożyli: Grzegorz Pietruszka, Helena i Tadeusz Goryccy, Zyta Sowa, Anna i Czesław Wojkowscy. Serdeczne Bóg zapłać!
  11. Ogłoszenie od p. Burmistrza /patrz kartka/
  12. Ogłoszenie z Zakładu Kominiarskiego /patrz kartka/
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”. „Trwajcie w miłości”.
  1. Wszystkim, solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi i św. Bartłomieja – naszego patrona.

Do tego ja się przyznam  Niech moc Bożego błogosławieństwa pomoże nam słowami, a nade wszystko sposobem naszego życia, świadczyć i przyznawać się do Jezusa, aby On kiedyś przyznał się do nas. Szczęść Boże.