28 Niedziela zwykła

1. Dziś 28 niedziela zwykła – Dzień Papieski, zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać.
  2. Nabożeństwo różańcowe dziś wyjątkowo o 10.45, bo o godzinie 14.30 w Domu Ludowym Przegląd Pieśni Maryjnej. W dni powszednie nabożeństwo o godz. 17.00, po nich Msza św. Zachęcamy do udziału.
  3. Dziś dzień wyborów parlamentarnych i referendalnych – spełnijmy ten patriotyczny przywilej i obowiązek !!!
  4. W poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
  5. We wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.
  6. W środę – wspomnienie św. Łukasza Ewang. – Święto patronalne Służby Zdrowia
  7. W piątek – wspomnienie św. Jana Kantego – prezb.
  8. W sobotę – Pielgrzymka do Sanktuariów Maryjnych w Ludźmierzu i Zakopanem. Koszt wycieczki to 50 zł. Wpłaty można dokonać w zakrystii lub w autobusie /jadą 2 duże autokary wiec wszyscy zapisani mają miejsce/ Wyjazd o 7.20. Proszę o zabranie jedzenia i odpowiedni ubiór.
  9. Niedziela 22 października – uroczystość Jana Pawła II – patrona Małopolski, rozpoczęcie tygodnia misyjnego.
  10. Zbliża się miesiąc listopad – uporządkujmy groby naszych bliskich i zabierzmy kartki na wypominki roczne i listopadowe!
  11. W ostatnim czasie odbył się pogrzeb: + Jana Cieśli, od uczestników pogrzebu będzie 11 mszy św., /do odebrania w zakrystii/.
  12. Dziękuję za złożenie propozycji kandydatów do Rady Duszpasterskiej. Za tydzień pobierzemy karty do głosowania.
  13. Rozstrzygnięcie konkursu na własnoręcznie zrobiony różaniec nastąpi pod koniec miesiąca.
  14. Ofiary na kościół złożyli: Wiesława i Jan Jurgała, Ewa i Mariusz Koczwara, Bogumiła i Józef Święch oraz nowożeńcy: Jarosław Szczecina i Kinga Tota. Serdeczne Bóg zapłać!
  15. Ogłoszenie o Przeglądzie Rękodzieła /patrz kartka/
  16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego, specjalne wydanie Gościa na Październik o MB, patriotyczne czasopismo WPIS i Trwajcie w miłości.
  17. Wszystkim, solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

Opowiadajmy się zawsze za „cywilizacją życia” i miłości! Niech moc Bożego błogosławieństwa uwolni nas od wszelkiego lęku i niepewności. Zanieśmy błogosławieństwo do naszych rodzin, miejsc pracy i nauki. Szczęść Boże.