27 Niedziela zwykła

 1. Dziś 27 niedziela zwykła – druga niedziela miesiąca,
 • zmiana tajemnic różańcowych,
 • składka na cele inwestycyjne – Bóg zapłać.
 • Dziś po Mszy św. popołudniowej modlitwy za zmarłego + Jana Cieślę natomiast pogrzeb w poniedziałek o 15.00, a o 14.30 różaniec. Dobry Jezu a nasz Panie…
 1. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00, a w dni powszednie o godz. 17.00, po nich Msza św. Zachęcamy do licznego udziału.
 2. W środę:
 • o godz.17.00 spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do 1 Komunii św.
 • spotkanie Grupy młodzieżowej w Domu Ludowym o godz. 19.30
 1. W piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.
 2. W sobotę – Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela – w naszych modlitwach pamiętajmy o nauczycielach i wychowawcach.
 3. Niedziela 15 października – jak słyszeliśmy to Dzień Papieski – zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  • o godzinie 14.30 w Domu Ludowym Przegląd Pieśni Maryjnej,
  • w związku z Przeglądem, nabożeństwo różańcowe będzie wyjątkowo
   o 10.45.
 4. W ostatnim czasie odbył się pogrzeb: + Krystyny Francuz, od uczestników pogrzebu będzie 6 mszy św., /do odebrania w zakrystii/.
 5. Bóg zapłać za udział i pomoc w zorganizowaniu pieszej pielgrzymki do Bochni – Msza św. za uczestników i ich rodziny będzie odprawiona 14.01.2024r. o g. 11.00. 
 6. Przypominam, że jeszcze do 15 października 2023 r. włącznie, oczekuję na zgłaszania waszych kandydatów do Rady Duszpasterskiej oraz na własnoręcznie wykonane różańce.
 7. Ofiary na kościół złożyli:. Krystyna i Janusz Schmidt oraz Marta i Władysław Kokoszka. Serdeczne Bóg zapłać!
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego, specjalne wydanie Gościa na Październik o MB i Trwajcie w miłości. 

 

 1. Wszystkim, solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi i św. Bartłomieja – naszego patrona.

 

Spróbujmy rozważyć w zaciszu domowym jeszcze raz słowa św. Jana Pawła II „Człowiek musi posiadać niezwykłą wartość w oczach Boga jeśli dla jego odkupienia Syn Boży sam staje się człowiekiem”.  Błogosławionego czasu Wam życzę.