25 Niedziela zwykła

25 NIEDZIELE ZWYKŁA – 24 IX 2023r.

1. Dzisiaj 25 Niedziela zwykła – Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Dzień Modlitw o trzeźwość.
  • Środa – św. Wincentego a Paulo, prezb. Nowenna do MBNP i Msza św., a o 19.30 rozpocznie się spotkanie Grupy młodzieżowej w Domu Ludowym.
  1. Czwartek – św. Wacława, męcz.
  2. Piątek – św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. o godz. 18.00.
  • W tym dniu przypada 3 r. śm. ks.Prał. Józefa Górki. Dobry Jezu…
  • Po Mszy św. zapraszam na spotkanie parafialne Caritas
  1. Sobota –św. Hieronima, prezb.,dok. Kościoła. Spotkania LSO i DSM o zwykłej porze.
  2. Kolejna niedziela to pierwsza niedziela miesiąca i pierwsze w tym roku nabożeństwo różańcowe, które rozpoczniemy o godz. 16.00, a po nim Msza św.
  3. Od przyszłego poniedziałku nabożeństwa różańcowe w dni powszednie będą o godz. 17.00, a po nich Msza św. Na to nabożeństwo zapraszamy całe rodziny, szczególnie młodzież i dzieci. Do pobrania będą plansze na wyklejanki. Już teraz zachęcamy do samodzielnego wykonania różańca i przyniesienia do 15 października do kościoła, jako pracę konkursową. Przewidziane są dyplomy i nagrody!
  4. Zgodnie z przysługującym mi prawem jako nowy proboszcz, w dniu dzisiejszym dziękuję dotychczasowej Radzie Parafialnej za pracę na rzecz naszej parafii – Bóg zapłać! Jednocześnie zachęcam i proszę o zgłaszanie kandydatów do nowej rady parafialnej do 15 października włącznie. Można to uczynić wrzucając karteczkę
    z imieniem, nazwiskiem i adresem kandydata do puszki umieszczonej na bocznym ołtarzu. Kandydatem może być osoba pełnoletnia, praktykujący katolik, cieszący się dobrą opinią wśród wiernych, zamieszkały na terenie parafii. Każda propozycja czy deklaracja zostanie przeanalizowana, a lista podana do wiadomości publicznej  na początku października. Zachęcam do podjęcia tego  trudu odpowiedzialności za naszą parafię, kościół, cmentarz i działalność  wspólnotową    w imię służebnej miłości Boga i innym ludziom.
  1. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie parafii i kościoła: Państwu Annie i Tomaszowi Pacura, pewnej osobie z ul. Bocheńskiej.
  • Wszystkim zaangażowanym w obecne prace przy parafii z całego serca dziękuję za wszelką pomoc i pracę, hojne serce, budujące słowa otuchy i wsparcia dla mnie. Panu Witoldowi Kasperczykowi za bezinteresowne użyczenie koparki.
  • Bóg zapłać także ks. Bp Stanisławowi Salaterskiemu za ufundowanie renowacji kaplicy w Domu Katechetycznym i ks. Czesławowi za wyremontowanie części tego budynku z własnych oszczędności. Bóg zapłać.
  1. Ponadto zostały wyremontowane i nieco osuszone pomieszczenia, z których będę korzystał w ramach posługi wśród was, a także zostały odmalowane pomieszczenia które zajmował ks. Katecheta, a które będą służyły jako mieszkanie gościnne. Został naprawiony parkiet w jadalni, który się zapadał. Także udało się  odmalować i doprowadzić do użytku kuchnię. Zostało ostatnio wykonanych wiele prac z pomocą Bożą i życzliwych ludzi – wszystkim naprawdę z serca dziękuję i podziwiam ich za zaangażowanie oraz  wspólnotową odpowiedzialność.
  2. Zachęcam do wzięcia udziału w Maryjnej pielgrzymce autokarowej do Ludźmierza, na Krzeptówki i do Zakopanego w sobotę 21 października b.r. Są ostatnie wolne miejsca na 2 autokary.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  4. Wszystkim, solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi i św. Bartłomieja – naszego patrona.

Rozważając dzisiejsze Słowo Boże chciejmy zrozumieć, że życie oparte na Bogu jest dla wierzących największym szczęściem i przynosi najlepsze owoce nawet 100 krotne, także na życie wieczne. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże..