24 Niedziela zwykła

24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 IX 2023

1. Dziś 24 Niedziela zwykła – trzecia niedziela września Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, Dzień Golgoty Wschodu – Dzień Sybiraka. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. 17:00 spotkanie popielgrzymkowe gr. 8 św. Stanisława w Gnojniku.
  2. Poniedziałek – św. Stanisława Kostki, zakonnika – patrona Polski. Patronalne święto młodzieży polskiej.
  3. Środa – Andrzeja Kim Teagon, prezb., Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników koreańskich. O 18.00 Nowenna do MBNP i Msza św.
  • Zapraszamy na spotkanie dzieci i rodziców kl. 3 w ramach duchowego przygotowania przed I Komunią św.
  • O 19.30 spotkanie Grupy młodzieżowej w Domu Ludowym.
  1. Czwartek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  2. Piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. o 18.00.
  • O 19.30 spotkanie Scholi, która poszukuje instrumentalistów, mogących wspomóc śpiew pięknem melodii.
  1. Sobota – św. Pio z Pietrelciny, prezb, Zbiórka ministrantów w sobotę o godzinie 9.00, a spotkanie dziewczynek z DSM-u o godz. 10.00.
  2. Niedziela – Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Dzień Modlitw o Trzeźwość.
  3. Zachęcamy do wzięcia udziału w Maryjnej pielgrzymce autokarowej do Ludźmierza, na Krzeptówki i do Zakopanego w sobotę 21.października. Koszt około 80 zł. Szczegóły w gablocie. Zapisy w zakrystii.
  4. Ogłoszenie z biblioteki /patrz załącznik/
  5. Ogłoszenie o Przeglądzie Maryjnym /patrz kartka/
  6. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. + Natalii Śledź – od uczestników pogrzebu będzie 22 Mszy św., a w zakrystii są do odebrania rozpisane Msze św.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego. W zakrystii możliwość nabycia kalendarzy ściennych /10 zł./ i kalendarzy rolników /30 zł/.
  8. Wszystkim, solenizantom i jubilatom tego tygodnia, zwłaszcza Stanisławom. w tym bp Stanisławowi i Mateuszom, składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi i św. Bartłomieja – naszego patrona.

Niech z naszych ust wypływają zawsze słowa przebaczenia i błogosławieństwa, dlatego prośmy Pana, by i On nam błogosławił.   Szczęść Boże.