26 Niedziela zwykła

1. Dziś 26 niedziela zwykła – pierwsza niedziela miesiąca, składka na cele diecezjalne. Dziś o godz. 16.00, a w dni powszednie o godz. 17.00 nabożeństwa różańcowe, a po nich Msza św. Na to nabożeństwo zapraszamy całe rodziny, szczególnie młodzież i dzieci. Do pobrania będą plansze na wyklejanki.
  2. Komunikaty Biskupa Tarnowskiego… /patrz dodatek/. Do końca października trwa akcja pomocy misjom przez budowanie studni głębinowych, dzięki zbiórce zużytych -dobrych i zepsutych- telefonów komórkowych, (także klawiszowych), smartfonów, tabletów i laptopów. Można je przynosić do zakrystii lub kancelarii. Szczegóły na plakatach.
  1. Poniedziałek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów;
  2. Środa – św. Franciszka z Asyżu
  • Spowiedź św. dla dzieci od 16.00
  • o 19.30 spotkanie Grupy młodzieżowej w Domu Ludowym;
  1. Czwartek św. Faustyny Kowalskiej dziewicy, pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się za powołanych i o powołania.
  • Spowiedź św. dla młodzieży od 16.00
  1. W piątek – przypada pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo do NSPJ, wspieramy duchowo i materialnie misje święte.
  • Do chorych udamy się od godz.8.00,
  • okazja do spowiedzi dla starszych od 16.00.
  1. W sobotę – NMP Różańcowej. I sobota miesiąca – zawierzamy siebie i nasze rodziny Niepokalanemu Sercu NMP.
  • W sobotę, 7 października o 7.20 wyruszy do Bochni do sanktuarium MB Różańcowej doroczna pielgrzymka piesza z racji tygodniowego odpustu bocheńskiego. Na ten dzień na godzinę 11.00 ks. kustosz sanktuarium zaprasza naszą parafię oraz aspirantów, ministrantów, lektorów, DSM i grupy dziecięce – szczegóły na afiszu o odpuście w przedsionku kościoła.
  1. Niedziela – druga niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych, o 11.00 Msza św. dla dzieci, składka na cele inwestycyjne – prosimy o zrozumienie i ofiarność.
  2. Przypominam, że do 15 października 2023 r. włącznie, oczekuję na zgłaszania waszych kandydatów do Rady Duszpasterskiej.
  3. Zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie Pieśni Maryjnych – zapisy jeszcze
    w tym tygodniu, a także w konkursie różańcowym, przypomnę, że dotyczy ręcznie wykonanego różańca.
  4. Zachęcam do wzięcia udziału w Maryjnej pielgrzymce autokarowej do sanktuariów maryjnych i Zakopanego. Są ostatnie wolne miejsca na 2 autobus.
  5. Ofiary na kościół złożyli:. Jan i Teresa Zgraja, Ewa i Janusz Kupiec, Marek i Wiesława Put… Serdeczne Bóg zapłać!
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego, specjalne wydanie Gościa na Październik o MB i Miłujcie się.
  7. Wszystkim, solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a wśród nich ks. Biskupowi Arturowi, składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi i św. Bartłomieja – naszego patrona.

Troszczmy się o łaskę Pana w naszych sercach, aby Jego winnica przynosiła „we właściwym czasie” jak najlepsze owoce a „Bóg pokoju będzie z nami” wg słów św. Pawła… Zwierzmy nas samych, nasze rodziny i cały rozpoczynający się tydzień i miesiąc Jezusowi eucharystycznemu w adoracji.