23 Niedziela zwykła

23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 IX 2023

1. Dziś 23 Niedziela zwykła – druga niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych, o 11.00 Msza św. z udziałem dzieci oraz poświęcenie ziarna siewnego. Podczas wszystkich Mszy św. składka na cele inwestycyjne – Bóg zapłać za ofiarność. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce (od 10 do 16 września) – dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
  1. We wtorek – Najświętszego Imienia Maryi.
  2. W środę – św. Jana Chryzostoma, bpa i dok. Kośc. Nowenna do MBNP. O 19.00 spotkanie Grupy młodzieżowej w Domu Ludowym – zapraszamy młodzież od 7 klasy i starszych.
  3. W czwartek – święto podwyższenia Krzyża Świętego, z tej okazji o 18.00 Droga Krzyżowa i Msza św.
  4. W piątek– Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Koronka do Bożego Miłosierdzia o 18.00.
  5. W sobotę – św. Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa, męcz., św. LSO i chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy w sobotę na spotkanie na godzinę 9.00, zaś dziewczynki z DSM-u , oraz te, które chciałyby należeć do Dziewczęcej Służby Maryjnej zapraszamy w sobotę na godzinę 10.00.
  6. Niedziela, to trzecia niedziela września, Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  7. Serdecznie zapraszamy Siostry i Braci pielgrzymujących w tym roku do Jasnogórskiej Pani na spotkanie popielgrzymkowe GR. 8 św. Stanisława BM do Gnojnika w niedzielę 17 września. Rozpoczęcie spotkania Eucharystią o godz. 17:00 w nowym kościele podczas, której będziemy dziękować Bogu i Maryi za tegoroczne pielgrzymowanie, a następnie spotkanie przy stole i integracja w sali parafialnej. Z pozdrowieniami w Chrystusie Panu. ks. Łukasz Polniaszek – przewodnik Gr. 8
  8. W zakrystii jest do odebrania rozkopiska Mszy św. za śp. +Janinę Wojkowską, +Jarosława Guraka i +Wojciecha Rzenno!  Nagle i niespodziewanie, w wieku 34 lat, odeszła od nas śp. +Natalia Śledź. Módlmy się o nadzieję i pociechę  dla jej rodziny, a jej nieśmiertelną duszę polecajmy Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu..
  9. Zachęcamy do czytania: Gościa Niedzielnego, Promyczka Dobra z naklejkami i Małego Promyczka.. W zakrystii możliwość nabycia kalendarzy ściennych /10 zł./ i kalendarzy rolników /30 zł/.
  10. Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi i św. Bartłomieja – naszego patrona Zachęcamy, aby z tej okazji do udziału w Eucharystii i przyjmowania Komunii Świętej.

Upominać z miłością, to tyle samo, co wychowywać. Pamiętajmy również o modlitwie za siebie wzajemnie, ponieważ modlitwa Kościoła staje się modlitwą samego Jezusa, który wstawia się za wierzącymi u naszego Ojca. Niech nam Bóg błogosławi. Szczęść Boże.