2 Niedz. Wielkiego Postu 2021

Przypominam w związku z nasileniem się pandemii i chyba już z trzecią jej falą, że w kościołach nadal obowiązuje limit osób – 1 osoba na 15m2, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5m. Rozporządzenie Rady Ministrów zobowiązuje mnie nieustannego przypominania tych informacji.

Transmitujemy za pośrednictwem You Tube msze i nabożeństwa w niedziele i w dni powszednie.

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28 II 2021

1. Niedziela – druga niedziela Wielkiego Postu, Niedziela Synodalna, Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes, o 15.00 Gorzkie żale i składka na kwiaty do Bożego Grobu.
  2. Poniedziałek – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
  3. Wtorek – .
  4. Środa – Nowenna i msza św. Okazja do spowiedzi dla dzieci przed pierwszym piątkiem od 16.30. Po Mszy św. i Nowennie to jest na godz. 18.00 zapraszam Parafialny Zespół Synodalny do kościoła na rozważenie kolejnych tematów związanych z Synodem a są to tematy: Instytucje Diecezjalne w służbie realizacji Misji Kościoła oraz Media społecznościowe jako narzędzie ewangelizacji i komunikacji w kościele tarnowskim.
  5. Czwartek – Św. Kazimierza Królewicza, pierwszy czwartek miesiąca – modlitwy o powołania. Okazja do spowiedzi dla młodzieży przed pierwszym piątkiem od 16.30.  Zapraszamy w tym dniu kandydatów do bierzmowania na comiesięczne spotkanie, aby skorzystali z sakramentu pokuty i wzięli udział w katechezie specjalnie dla nich przeznaczonej.
  6. Piątek – pierwszy piątek miesiąca, do chorych pojedziemy od 8.00. Okazja do spowiedzi dla starszych z racji pierwszego piątku od 16.30. Droga Krzyżowa dla wszystkich o 17.00 i Msza św. Później to jest o 19.00 będzie Droga Krzyżowa dla młodzieży.
  7. Sobota – pierwsza sobota miesiąca.
  8. Niedziela – trzecia niedziela Wielkiego Postu, a pierwsza niedziela marca składka na cele diecezjalne, o 15.00 Gorzkie żale i składka na kwiaty do Bożego Grobu.
  9. Są baranki i paschaliki rozprowadzane przez Caritas w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas. Za baranka czy też za paschalik składamy ofiarę 6 zł, wrzucając do skarbonki obok św. Antoniego.
  10. Ogłoszenie od Dyrektora Przedszkola: Dyrektor Publicznego Przedszkola w Porębie Spytkowskiej informuje wszystkich zainteresowanych, że w terminie od 1 do 15 marca 2021 r. trwać będą zapisy dzieci do przedszkola na rok szkolny 2021/2022. Karty zgłoszeniowe do pobrania w przedszkolu lub na stronie internetowej przedszkola.
  11. Ogłoszenie od Sołtysa – niżej
  12. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego.

Przypominamy mieszkańcom parafii o kiermaszu dla chorego Marcelka Kubali. Odbędzie się on tak jak wcześniej wspominaliśmy od godziny 8:00 na parkingu przy ul. Św. Bartłomieja oraz jednocześnie w Domu Ludowym – do wyczerpania zapasów. Zapraszamy do nabycia domowych ciast, wyrobów wędliniarskich oraz rękodzieła. Całość zgromadzonych pieniędzy zostanie przekazana na leczenie Marcelka.

Adrian Zaleśny – Sołtys