3 Niedz. Wielkiego Postu 2021

1. Niedziela – trzecia niedziela Wielkiego Postu, a pierwsza niedziela marca składka na cele diecezjalne, o 15.00 Gorzkie żale i składka na kwiaty do Bożego Grobu.
  2. Poniedziałek – Dzień Kobiet
  3. Wtorek – .
  4. Środa – Rozpoczęcie Nowenny do Św. Józefa przed uroczystością św. Józefa. Mamy Rok św, Józefa rozpoczęty przesz papieża Franciszka z okazji 150 rocznicy ogłoszenia Oblubieńca Maryi patronem Kościoła katolickiego. W styczniu czytaliśmy List Patris Corde. Na stronie parafialnej jest też Dekret Penitencjarii z wykazem odpustów z racji roku Św. Józefa. Nowenna będzie po mszy wieczorne a w dni kiedy nie ma szy wieczornej to nowenna będzie rano.
  5. Czwartek –.
  6. Piątek – Droga Krzyżowa dla wszystkich o 17.00 i Msza św. Później to jest o 19.00 będzie Droga Krzyżowa dla młodzieży.
  7. Sobota – 8 rocznica wyboru papieża Franciszka.
  8. Niedziela – niedziela Laetare – Raduj się, Jerozolimo, to druga niedziela miesiąca, składka na cele parafialne. Mamy do zapłacenia rachunki za gaz, czyli za ogrzewanie kościoła – 3569,60zł, oraz za ubezpieczenie kościoła i innych budynków parafialnych w kwocie 2262,45zł. Wzrosły też koszty za energię elektryczną. Jak do grudnia płaciłem około 220,00zł za miesiąc tak teraz już drugi rachunek wynosi prawie 330,00 zł, jest to więc wzrost o 50%. W sumie do zapłaty jest kwota 6 162,05 zł. Pragnę poinformować, że są już rozpoczęte prace przy ławkach. Jest obietnica, że na święta ławki pojawią się w kościele. Są też przekazane do remontu konserwatorskiego: obraz św. Bartłomieja z ołtarza głównego i 15-wieczny krzyż, ten który tu wisiał nad wejściem do zakrystii. Na renowację obrazu w dużej większości fundusze będą, jest ofiarodawca. Z resztą myślę, że się uporamy. Ofiary na cele inwestycyjne i remontowe możemy składać u radnych parafialnych, lub u mnie, gdyż też prowadzę listę. Jak wspominałem, składka za lata 2020 i 2021 wynosi tyle ile wynosiła poprzednio za 1 rok.
  9. Są baranki i paschaliki rozprowadzane przez Caritas w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas. Za baranka czy też za paschalik składamy ofiarę 6 zł, wrzucając do skarbonki obok św. Antoniego.
  10. Ogłoszenie od Dyrektora Przedszkola: Dyrektor Publicznego Przedszkola w Porębie Spytkowskiej informuje wszystkich zainteresowanych, że w terminie od 1 do 15 marca 2021 r. trwać będą zapisy dzieci do przedszkola na rok szkolny 2021/2022. Karty zgłoszeniowe do pobrania w przedszkolu lub na stronie internetowej przedszkola.
  11. Ogłoszenie od Sołtysa – niżej
  12. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego.„Organizatorzy Kiermaszu charytatywnego dla Marcelka w Porębie Spytkowskiej, serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia, wszystkim którzy piekli ciasta i inne pyszności, wszystkim, którzy podarowali to co mieli najlepsze. Kwota zebrana dla Marcelka w Porębie to 23 122,90 zł oraz 20€. To wszystko dzięki Państwa hojności i dobroci udało się zebrać tak dużą sumę. Pokazaliście Wasze wielkie serca. Dziękujemy!”–

Adrian Zaleśny