1 Niedz. Wielkiego Postu 2021

1. Niedziela – trzecia niedziela miesiąca, składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, o 15.00 Gorzkie żale i składka na kwiaty do Bożego Grobu.
  2. Poniedziałek – święto Katedry Św. Piotra Apostoła.
  3. Wtorek – .
  4. Środa – Nowenna i msza św.
  5. Czwartek –.
  6. Piątek – Droga Krzyżowa dla wszystkich o 17.00 i Msza św. Później to jest o 19.00 będzie droga Krzyżowa dla młodzieży.
  7. Sobota –.
  8. Niedziela – druga niedziela Wielkiego Postu, Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
  9. Są już baranki i paschaliki rozprowadzane przez Caritas w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas. Za baranka czy też za paschalik składamy ofiarę 6 zł, wrzucając do skarbonki obok św. Antoniego.
  10. Ogłoszenie od sołtysa – czytaj niżej.
  11. Zachęcamy do czytelnictwa Gościa Niedzielnego.
  12. Ofiary na kościół złożyli: Kazimierz i Maria Guzik, Dorota i Andrzej Paprota, pewna rodzina z ul. Bocheńskiej, … . Bóg zapłać!

Dotyczy nakazów płatniczych za podatek rolny i podatek od nieruchomości.

Sołtys uprzejmie informuję, że będzie możliwość odbioru nakazów podatkowych w Domu Ludowym w Porębie Spytkowskiej w następujących dniach:

Niedziela 21.02.2021 w godzinach 9:45 – 14:00 oraz 15:45 – 17:00

Od poniedziałku do piątku (22-26.02.2021) w godzinach 16:00 – 18:00

Z uwagi na nieczynną kasę w Urzędzie Miejskim będzie możliwość opłacenia podatku na miejscu we wskazanych wyżej terminach.

28 lutego 2021 roku (tj. niedziela) w Domu Ludowym w Porębie Spytkowskiej od godziny 8:00 (do wyczerpania zapasów) odbędzie się kiermasz charytatywny dla Marcelka Kubali z Jadownik. Podczas akcji będzie możliwość nabycia ciast i drobnych upominków przygotowanych wcześniej przez mieszkańców. Cały zysk będzie przekazany na rzecz leczenia chorego chłopca. W sprawie szczegółów i ewentualnej chęci zaangażowania się w akcję prosimy o kontakt z Panią Moniką Adamczyk i Bożeną Wach.

Adrian Zaleśny – sołtys